reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Gmina Jarocin

Zostało kilka dni na złożenie wniosków!

2019-06-25 08:15:13

Zdjęcie: Archiwum
Tylko do końca miesiąca trwa nabór wniosków w ramach gminnego programu WYMIEŃ PIEC. Dotacje w gminie Jarocin będą przyznawane na montaż ogrzewania gazowego, pompy ciepła lub na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. W ramach gminnego programu WYMIEŃ PIEC można pozyskać na ten cel nawet 6 tys. zł.

Mieszkańcy gminy Jarocin mogą starać się o dofinansowanie do wymiany przestarzałych kotłów węglowych, zatruwających powietrze. Dotacja jest przyznawana na montaż ogrzewania gazowego, pompy ciepła lub na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Termin składania wniosków mija 30 czerwca.

 

Głównym celem programu jest poprawa jakości powietrza w gminie Jarocin poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń oraz gazów cieplarnianych, pochodzących z indywidualnego ogrzewania mieszkań. Szansę na to daje wymiana starych, domowych kotłów, pieców i urządzeń grzewczych na paliwa stałe, czyli węgiel i drewno, na źródła ciepła, wykorzystujące paliwa gazowe, pompy ciepła lub podłączenie budynku do miejskiego systemu ogrzewania. 

 

Ile i na co?

 

Wysokość dotacji dla podmiotu lub jednostki wynosić będzie 80% kosztów kwalifikowalnych, nie więcej jednak niż 6.000 zł na jedną nieruchomość lub lokal. Dotacja jest formą refundacji kosztów i przekazana zostanie  po zrealizowaniu inwestycji. Wsparcie przyznawane będzie na likwidację przestarzałych źródeł ciepła i ich zastąpienie przez nowe, ekologiczne źródło ogrzewania. Dofinansowaniem objęte zostaną: ogrzewanie gazowe, pompy ciepła lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dotacje nie będą udzielne na na zmianę ekologicznych systemów grzewczych na inne ekologiczne systemy grzewcze, np. wymiany starej instalacji gazowej na nową instalację gazową.

 

Dotacja może być udzielona tylko jeden raz na dany punkt adresowy lub lokal, bez względu na liczbę dokonanych zmian sposobu ogrzewania czy zmianę beneficjenta. Program nie obejmuje nieruchomości wykorzystywanych sezonowo, np.: domów letniskowych oraz budynków w budowie.

 

Dla kogo?

 

O udzielenie dotacji na wymianę źródeł ogrzewania mogą wnioskować właściciele nieruchomości położonych na terenie całej gminy Jarocin. Zgodnie z regulaminem przyznawania środków, zatwierdzonym w formie uchwały przez Radę  Miejską w Jarocinie, w pierwszej kolejności rozpatrywane będą zadania zlokalizowane na terenie zdegradowanym i rewitalizacji, czyli z okręgów: Stare Miasto, Śródmieście, Kościuszki, Tysiąclecia/Kasztanowa oraz tzw. okręgu przemysłowego. 

Harmonogram gminnego programu WYMIEŃ PIEC

  • 1-30 czerwca – nabór wniosków
  • weryfikacja wniosków oraz wyłonienie listy wnioskodawców zakwalifikowanych do programu
  • podpisanie umowy między wnioskodawcą a gminą Jarocin wraz z określeniem terminu realizacji zadania
  • rozliczenie  złożenie wniosku o wypłatę dotacji wraz z rozliczeniem poniesionych kosztów na realizację inwestycji  (przedłożenie faktur, rachunków potwierdzających realizację zadania, protokół demontażu lub oświadczenie o likwidacji istniejącego źródła na paliwo stałe) do 31 października 2019 roku
  • kontrola realizacji zadania
  • wypłata środków na konto bankowe wnioskodawcy

 

Regulamin przyznawania dotacji oraz wnioski dostępne TUTAJ.

 

 
Źródło: jarocin.pl

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl