iJarocin.pl reklamy
Jarocin

Znajoma dźgnęła 36-latka nożem. Policja musiała siłą wejść do mieszkania

Zdjęcie: KPP Jarocin

Z obrażeniami ciała trafił do szpitala 36-letni mężczyzna po tym, jak został ugodzony nożem przez swoją partnerkę. Kobieta został zatrzymana w miejscu zdarzenia. Za spowodowanie uszkodzenia ciała grozi jej 7,5 roku więzienia. Sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.

Do zdarzenia doszło 28 października około godz. 15.00 w jednym z mieszkań w centrum Jarocina Pomiędzy 36-letnim mężczyzną i jego znajomą, z którą spożywał alkohol, wywiązała się kłótnia. W trakcie awantury kobieta wzięła do ręki nóż kuchenny i ugodziła nim mężczyznę. Cios trafił w ofiarę w okolice barku powodując głęboką ranę.

Po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia o zdarzeniu na miejsce natychmiast udał się patrol policji. Pod wskazanym adresem zastali zamknięte od wewnątrz drzwi i pomimo pukania i wydawanych poleceń o ich otwarciu, drzwi pozostawały zamknięte. Funkcjonariusze użyli więc siły by dostać się do wnętrza mieszkania. Po wejściu do niego zastali tam krwawiącego 36-latka i kobietę. Mężczyzna z widoczną raną kłutą został zabrany do miejscowego szpitala, a kobieta zatrzymana. Policjanci sprawdzili na miejscu stan trzeźwości 27-letniej napastniczki. Badanie wykazało, że kobieta ma w swoim organizmie 3,4 promila alkoholu.

Z uwagi na stężenie alkoholu w krwi, 27-latka mogła zostać przesłuchana dopiero następnego dnia. Po wytrzeźwieniu sprawczyni tego brutalnego czynu usłyszała zarzut naruszenia czynności ciała 36-letniego mężczyzny. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat więzienia. Ponieważ kobieta już wcześniej była karana i odbywała karę pozbawienia wolności za przestępstwa, w których wykazywała agresję, postawiono jej zarzut popełnienia czynu w warunkach recydywy co może skutkować orzeczeniem kary pozbawienia wolności nawet na 7,5 roku. Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego jej czynu.

W związku z powyższym, w dniu dniu 30 października, Prokuratura Rejonowa w Jarocinie na wniosek policji wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec kobiety środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Kobieta spędzi tam najbliższe 2 miesiące.

Po uzyskaniu opinii lekarskiej kwalifikacja czynu popełnionego na szkodę pokrzywdzonego może ulec zmianie.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku