reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Okna Marcinkowski producent okien i drzwi PCV

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.
FACEBOOK ijarocin.pl
Z policji

Zmienna pogoda nie sprzyja kierowcom. Uważajcie na drogach

2021-11-14 17:11:00

Jesienią pogoda bywa zmienna i nie sprzyja kierowcom. Liście „biegające” po drogach, mgły, przymrozki i senność spowodowana brakiem światła to tylko niektóre z niedogodności wpływające na pogorszenie warunków jazdy.

Jesienna pogoda wyjątkowo nie sprzyja kierowcom. W tym okresie znacznie wzrasta ilość czynników powodujących utrudnienia w prawidłowym postrzeganiu sytuacji na drodze. Wpływają na to czynniki atmosferyczne, które mają ujemny wpływ nie tylko na jazdę ale także na nasze wewnętrzne percepcje.

 

Padający częściej deszcz, dużo bardziej rażące słońce, odbijające się od mokrej jezdni światło uliczne i gnijące liście z całą pewnością wymagają od nas dużo większej koncentracji i umiejętności.

 

Jesienne słońce potrafi być bardziej niebezpieczne niż to świecące latem ponieważ znajduje się znacznie niżej nad horyzontem. Dlatego warto zawsze mieć w aucie okulary przeciwsłoneczne. Dużym wyzwaniem dla kierowców są leżące na jezdni liście. Mokre, podgniłe nie tylko zasłaniają poziome znaki drogowe, często stanowią bardzo śliską nawierzchnię, na której łatwo stracić przyczepność. Przy dużych prędkościach bardzo łatwo wpaść na nich w poślizg.

 

W okresie jesiennym bardzo niebezpieczne są również często występujące poranne przymrozki oraz mgły. Wydłuża się droga hamowania i spada widoczność. W tych dwóch przypadkach bardzo ważne jest zachowanie bezpiecznego odstępu pomiędzy pojazdami oraz wyposażenie pojazdu w opony zimowe,, których przyczepność do śliskiej nawierzchni jest znacznie lepsza. Należy też pamiętać, o odpowiedniej głębokości bieżnika.

 

Niestety do niesprzyjających warunków atmosferycznych dochodzą także inne czynniki. Jesienią wcześniej zapada zmierzch, a  piesi ubrani na szaro i czarno stają się słabo widoczni.

 

Również zmniejszona ilość światła słonecznego ma negatywny wpływ na kierujących pojazdami. Znużenie i zniechęcenie u kierowców pojawia się znacznie szybciej niż latem i wiosną. Także oczy męczą się bardziej, gdy jeździmy po zmierzchu.

 

Te wszystkie czynniki powodują, ze w okresie jesiennym częściej dochodzi do kolizji i wypadków niż latem. Warto więc pamiętać, by w tym okresie wykazać się szczególną ostrożnością, a za kierownicę wysiadać będąc wypoczętym. Gdy senność zacznie nas dopadać w podróży, warto zatrzymać się na chwilę by złapać świeżego powietrza. 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Źródło: KPP Jarocin

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

LOMBARD SMOK - Gotówka od ręki

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl