iJarocin.pl reklamy
Z gminy

Zmiany w remizie w Witaszycach

Zdjęcie: jarocin.pl

Odnowione garaże, biuro, salka szkoleniowo-konferencyjna z aneksem kuchennym, pralnia, łazienka i prysznice to efekt przebudowy remizy strażackiej w Witaszycach. 

Strażacy ochotnicy z Witaszyc nie kryją radości z efektów przeprowadzonego remontu. Podkreślają, że wcześniej mieli dwa garaże, małe biuro oraz nie posiadali toalety. - Teraz mamy warunki godne strażaków! Wracamy z akcji i mamy gdzie się przebrać, umyć. Nasza remiza spełnia wszystkie normy,  wydzielono strefy „czyste” i „brudne” co dla nas jest szczególnie ważne, gdyż podczas pożarów stykamy się z różnymi substancjami i trującymi oparami – z zadowoleniem mówi Szymon Klarzyński, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Witaszycach. 


W siedzibie strażaków w ramach inwestycji , która kosztowała ponad 250 tysięcy złotych wykonano szereg prac budowlanych, wyburzono część ścian i postawiono nowe, położono nowe posadzki, wykonano nowe instalacje elektryczną, sanitarną i C.O. Nowa remiza została również wyposażona w nowy sprzęt AGD oraz meble, zakupione z ekwiwalentu ratowniczego który Druhowie OSP Witaszyce przekazali na ten cel. – Strażacy dbają o nasze bezpieczeństwo, chronią i ratują nie tylko nasze mienia ale przede wszystkim życie i zdrowie. W ich służbie bardzo ważny jest nowoczesny sprzęt ale również warunki w jakich funkcjonują. Remont remizy w Witaszycach był bardzo potrzebny by tę służbę im wynagrodzić i dać warunki do dalszej pracy – stwierdza Bartosz Walczak, I zastępca burmistrza Jarocina.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku