iJarocin.pl reklamy
Kościół

Zmarł były proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Jarocinie

Zdjęcie: Facebook/Parafia Chrystusa Króla w Jarocinie

W czwartek, 9 listopada 2023 roku zmarł ks. kan. Andrzej Sośniak, poprzedni proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Jarocinie.

Posługę w jarocińskiej parafii rozpoczął w 2002 roku, wcześniej był proboszczem Parafii pw. św. Mikołaja w Chwaliszewie (powiat krotoszyński).

W czasie jego posługi w parafii dokończono przekładanie dachu kościoła, uporządkowano zieleń, pomalowano kościół z zewnątrz, odnowiono lichtarze i tabernakulum, wymieniono tablicę elektryczną i założono nagłośnienie w nawach bocznych, zamontowano dwa żyrandole w nawie głównej, założono w kościele drzwi wewnętrzne i wykonano nowe drzwi zewnętrzne od strony południowej i zachodniej, odrestaurowano ławki stałe i wykonano siedzenia przy ścianach, wymurowano nowe schody do zakrystii i podjazd dla osób niepełnosprawnych z przodu kościoła, przebudowano prezbiterium podnosząc jego poziom, wykonano remont kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, wymieniono dolne okna w kościele i zamontowano ogrzewanie ławek oraz tablicę tekstową - możemy przeczytać na stronie Parafii Chrystusa Króla w Jarocinie.

Pogrzeb zmarłego ks. kan. Andrzeja Sośniaka odbędzie się we wtorek, 14 listopada o godz. 11.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Jarocinie.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku