iJarocin.pl reklamy
Edukacja

Zmagania w V Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej

2021-11-18 14:07:28
Zdjęcie: powiat-jarocinski.pl
16.11.2021 r. w Sali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej.

Mimo trudnego czasu pandemii, idea olimpizmu i szlachetnej walki sportowej w duchu fair – play  zgromadziła na starcie tegorocznego konkursu zawodników z czterech szkół, były to zespoły ZSS z Pleszewa, SOSW z Borzęciczek, ZSS z Ostrowa Wlkp. oraz drużyna gospodarzy  ZSS Jarocin.

 

Poziom wiedzy uczestników z zakresu historii ruchu olimpijskiego, symboli, ceremoniału olimpijskiego, oraz największych gwiazd światowego i polskiego olimpizmu, był wysoki. Do rozstrzygnięcia zarówno trzeciego jak i pierwszego miejsca potrzebna była dogrywka.

 

W rywalizacji o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy z SOSW w Borzęciczkach pokonując drużynę ZSS z Ostrowa Wlkp. W finale o włos lepsi okazali się uczniowie ZSS w Jarocinie zdobywając I miejsce, pokonując w dogrywce zespół z Pleszewa. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Dodatkowo pierwsze trzy zespoły zostały nagrodzone pucharami. Wszystkie nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy spotkali się na wspólnym posiłku.

 

Organizatorami konkursu byli nauczyciele z ZSS w Jarocinie: Anna Karczmarek, Izabela Zaworska, Agnieszka Miękus, Julia Jelak, Sławomir Zaworski.

Źródło: powiat-jarocinski.pl


Czytaj również

Polub nas na Facebooku