iJarocin.pl reklamy
Edukacja

Zmagali się z wiedzą pożarniczą. Kto będzie reprezentował gminę podczas etapu powiatowego?

2022-03-18 08:07:06
Zdjęcie: jarocin.pl

34 uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wzięło udział w gminnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.


W kategorii klas I-IV w konkursie uczestniczyło 4 uczniów, w kategorii klas V-VIII – 12, natomiast szkoły ponadpodstawowe reprezentowało 18 osób.

 

Eliminacje do kolejnych etapów zorganizowane zostały w Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie. Wśród ufundowanych przez gminę nagród znalazły się: plecaki, torby sportowe, hulajnogi, łyżworolki i namiot. Wręczyli je: prezes zarządu gminnego OSP Maciej Zegar i zastępca komendanta powiatowego PSP st. bryg. Robert Kaczmarek. Laureaci - przedstawiciele OSP Cielcza, Golina i Witaszyce oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie - wezmą udział w etapie powiatowym, który odbędzie się 8 kwietnia, również w Jarocinie.

 


Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

 

 

LAUREACI
 

Klasy I – IV
 

1. Wiktoria Jarecka
2.Marcel Tomaszewski
3. Wojciech Grześkowiak

 

Klasy V-VIII
 

1. Anna Dylak
2. Klaudia Kaźmierczak
3. Justyna Żakowska

 

Szkoły ponadpodstawowe
 

1. Wiktoria Kurczalska
2. Dominik Paterczyk
3. Zuzanna Jędrzejczak

Źródło: jarocin.pl


Czytaj również

Polub nas na Facebooku