iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Żeglarskie zmagania na zalewie w Roszkowie

Zdjęcie: jarocin.pl

Niemalże 50 młodych i tych trochę starszych żeglarzy wzięło udział w regatach na zakończenie sezonu Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego zorganizowanych nad Zalewem w Roszkowie przez jarociński Klub Żeglarski „Wodniak”. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Jarocina.

Rywalizacja żeglarska na Zalewie Roszkowskim rozstrzygnięta została w czterech klasach. Jarocinianie rywalizowali między innymi z zawodnikami z klubów z Kalisza, Pleszewa, Ostrowa.

Ostatecznie żeglarze z KŻ „Wodniak” Jarocin uplasowali się na wysokich pozycjach.

W klasie Optimist UKS Jan Moś zajął 4. miejsce, a Urszula Drygała 5.

W Klasie 420 podium należało do „Wodniaka”: 1. miejsce zajęli  Adam Karolczak i Ksawery Korczewski, 3. miejsce Barbara Drygała i Agata Moś, a 4. miejsce Dominik Mizerny i Jakub Krzywania.


Poza żeglarskimi zmaganiami na uczestników sobotniej imprezy czekały dodatkowe atrakcje. Strażacy z Wilkowyi zorganizowali przejażdżki łodzią. Dla najmłodszych zorganizowano pokazy ratownictwa medycznego oraz możliwość zapoznania się z żaglówkami. Było malowanie twarzy i zabawy z harcerzami. 


Na żeglarskiej imprezie nie zabrakło również koncertu i wspólnego śpiewania szant z Grupą Trzymającą Ster z Poznania. Zwieńczeniem imprezy było ognisko.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku