iJarocin.pl reklamy
Z policji

Zbyt szybko pędził przez Łobez

W minioną sobotę policjanci z jarocińskiej drogówki na DK 12 udaremnili rajd 20-letniego kierującego, który "pędził" ponad 150 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Młody kierowca został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi.

Jarocińscy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego każdego dnia ujawniają wykroczenia z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Mundurowi są wyczuleni na tak niebezpieczne zachowania na drogach jak to w wykonaniu 20-letniego mężczyzny. Traktowanie drogi publicznej może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu oraz, jak pokazuje policyjna statystyka, dla samego kierowcy.

W minioną sobotę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie przerwali niebezpieczny rajd 20-letniego kierującego samochodem marki BMW, który w miejscowości Łobez na drodze krajowej numer 12 "pędził" z prędkością 154 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h.

Spotkanie z mundurowymi skończyło się dla młodego kierowcy mandatem w wysokości 2500 zł oraz wpisaniem do jego konta kierowcy 15 punktów karnych.

20-latek siedząc za kierownicą pojazdu wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Znak ograniczający prędkość do 70 km/h na tym odcinku drogi to nie „widzimisię” zarządcy drogi. Został on ustawiony z uwagi na to, że droga jest miejscami kręta, a dodatkowo możemy na niej napotkać pieszych i rowerzystów, którzy będą się przemieszczać jej poboczem. Jadąc z prędkością wyższa niż dozwolona, trudniej będzie zapanować nad samochodem w sytuacji kryzysowej. Pędząc ponad dwukrotnie szybciej, kierowca nie ma szans na żaden bezpieczny manewr. Pamiętajmy, że na drogach nie jesteśmy sami, że nie ma ludzi nieomylnych i nieśmiertelnych. Nie ma samochodów, które zagwarantują nam bezpieczeństwo, gdy z prędkością 154 km/h uderzymy w drzewo bądź inny pojazd.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ