iJarocin.pl reklamy
Ważne sprawy

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Piotrusia

28 534,51 złotych – tyle pieniędzy udało się uzbierać w puszkach dzięki wszystkim ludziom dobrej woli podczas niedzielnego festynu w Cielczy. Kwota ta zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację zmagającego się z białaczką 10-letniego Piotrusia. Inicjatorką akcji była nauczycielka ze szkoły podstawowej, Alicja Szalkowska.

Podczas imprezy wiele się działo – były konkursy, sportowa rywalizacja oraz występy artystyczne – dzieci z miejscowej szkoły oraz chórku działającego przy kościele. Zaangażowały się wszystkie organizacje działające w Cielczy – Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich i Ludowy Zespół Sportowy, a także szkoła podstawowa, rada rodziców, parafia, sołectwo, wojsko, policja i motocykliści. Panie z KGW w Cielczy i Cząszczewie serwowały pyszny poczęstunek. Cały dochód z serwowanych posiłków oraz lodów przeznaczony był na pomoc dla Piotrka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprzętu strażackiego, wojskowego oraz policyjnego.
 

Rozegrany został mecz – drużyna rodziców ubrana w koszulki z napisem „Team Piotrka” zagrała z kolegami Piotrusia, w koszulkach LZS. Nie zabrakło transparentów z napisami „Wspólnie mecz wygramy, z Piotrkiem chorobę pokonamy”.
 

Był dmuchany zamek, kiermasz prac dzieci i rodziców, foto budka i loteria fantowa. Kolejną atrakcją były pojazdy zabytkowe ze stowarzyszenia Moto-Weteran. Na stoisku DKMS można było zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.
 
 
 

Zebrane podczas festynu pieniądze – zarówno w puszkach, jak i podczas licytacji – przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację chorego na ostrą białaczkę szpikową Piotrusia. – Jesteście WIELCY. Dziękujemy – napisali na facebookowym profilu organizatorzy festynu.
 
 
 


Cały czas na facebooku trwa licytacja – akcja nosi nazwę

„Licytacje dla Piotrka vs białaczka”.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku