iJarocin.pl reklamy
iPomagamy

Zbiórka dla Jacka Tomczaka, pomóżmy mu w powrocie do zdrowia

2021-08-06 08:17:21
Zdjęcie: jarocin.pl
Jacek Tomczak, wybitny trener judo (6 DAN) i współzałożyciel klubu IPPON Jarocin potrzebuje naszego wsparcia. Po drugim już udarze, poważnie uszkodził ośrodki odpowiedzialne za ruch, mowę i słuch. Trwa zbiórka środków na rehabilitację i powrót do zdrowia pana Jacka.

Nazywany jest Ojcem Jarocińskiego Judo. Wraz ze swoimi zawodnikami trzykrotnie wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów w Judo, wychował wielu mistrzów Polski, a jego klub otrzymał prestiżową nagrodę od Polskiego Związku Judo dla najlepszego klubu w Polsce pracującego z młodzieżą. Jacek Tomczak zostawił wiele zdrowia i serca dla tego klubu. Dzięki zasługom dla lokalnego środowiska zyskał zaszczytny tytuł Jarocinianina Roku.  


Niestety, pod koniec czerwca Jacek Tomczak dostał drugiego już udaru móżdżku. Za pierwszym razem samuraj pokonał chorobę przez ippon i po tygodniu już stanął na macie. Tym razem walka trwa dłużej. Udar móżdżku poważnie uszkodził ośrodki odpowiedzialne za ruch, mowę i słuch. Droga samuraja do powrotu do zdrowia jest dłuższa.


Powoli odzyskuje słuch, dzielnie ćwiczy i wie, że wszyscy czekają, aż ponownie stanie na tatami. Obecnie trener jest na oddziale rehabilitacji, ale musi wrócić do domu. Żeby mu to umożliwić, trzeba odpowiednio przystosować warunki. Potrzebne są, m.in.: łóżko rehabilitacyjne, pionizator, wózek inwalidzki, środki do higieny osobistej. Konieczna również jest przebudowa łazienki i wyposażenie jej w niezbędny sprzęt. Środki ze zbiórki maja wspomóc także możliwość uczestnictwa w turnusach rahabilitacyjnych.

 

Zbiórka dla Jacka Tomczaka dostępna jest TUTAJ.

Źródło: jarocin.pl


Czytaj również

Polub nas na Facebooku