reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z policji

Zasnął na skrzyżowaniu

2019-11-12 12:11:00

Zdjęcie: Archiwum
35-latek uciął sobie drzemkę. Niestety zrobił to na jednym ze skrzyżowań w Jarocinie, siedząc w dodatku na miejscu kierowcy.

Nietrzeźwi kierowcy to dla policjanta niestety widok dość częsty. Ale są przypadki, które nawet mundurowych potrafią wprawić w osłupienie, zwłaszcza gdy nietrzeźwy właściciel czterech kół ma trzy promile w organizmie i śpi w swoim aucie na skrzyżowaniu dróg. 

 

W sobotę, 9 listopada br., mundurowi zostali skierowani do nietrzeźwego kierującego. Ze zgłoszenia, które odebrał dyżurny jarocińskiej komendy wynikało, że kierowca osobówki został zatrzymany przez innego uczestnika ruchu drogowego.

 

Policjanci, którzy udali się na ulicę Folwarczną w Jarocinie, zastali na miejscu niecodzienny widok. Na skrzyżowaniu stał „zaparkowany” opel vectra a w środku spał kierowca. Jak ustalili mundurowi, mężczyznę śpiącego za kierownicą zauważył jadący tą samą drogą inny kierowca. Mężczyzna myśląc, że jadącemu vectrą coś się stało, zatrzymał się by udzielić mu pomocy. Jednak gdy podszedł do auta i otworzył jego drzwi uznał, że na miejscu nie jest potrzebna pomoc medyczna a policjanci. Czując woń alkoholu wyjął kluczyki ze stacyjki opla i zadzwonił po mundurowych.

 

Obudzony przez innego kierowcę 35-latek nie krył zdziwienia widokiem mundurowych. Był przekonany, że jest już w domu. Okazało się, że auto, którym podróżował „zgasło” w momencie zatrzymania przed skrzyżowaniem, a kierowca nie miał już siły odpalić go ponownie i uciął sobie drzemkę. Unosząca się woń alkoholu, problemy z wyjściem z pojazdu i utrzymaniem się na nogach były podstawą do przeprowadzenia badań stanu trzeźwości kierowcy. 

 

Wynik, który pojawił się na wyświetlaczu przyrządu do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał, że mężczyzna ma w sobie 1,35 mg/l co daje 2,8 promila w organizmie.

Kierujący oplem który wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, usłyszał zarzut z art. 178a kk. Za popełnione przestępstwo grożą mu 2 lata pozbawienia wolności. Mężczyzna straci też uprawnienia do kierowania na okres minimum 3 lat oraz poniesie dotkliwe konsekwencje finansowe.

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.pl

Źródło: KPP Jarocin


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl