reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Zdrowie i aktywność

Zapobieganie migrenie

2019-08-19 12:22:32

Migrena potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Gdy dopada nas niespodziewany ból głowy najłatwiej sięgnąć po tabletkę. Jakie są jednak sposoby, aby choć w jakimś stopniu zminimalizować ryzyko bólu migrenowego?

Osoby, które miewają migreny, powinny bacznie obserwować swój organizm, aby dowiedzieć się, co jest przyczyną ich ataków. Dobrze jest prowadzić notes z zapiskami, co działo się przed atakami, dzięki temu lekarz oceni główną przyczynę bólu głowy. Migrena ma to do siebie, że jej wystąpienie może spowodować niemal wszystko, stres, jedzenie, przemęczenie, hałas. Co więc można zrobić, aby uchronić się zarówno od migreny jak i środków przeciwbólowych?

 

  • Unikaj alkoholu. Alkohol przynosi ból głowy nie tylko osobom zdrowym, ale przede wszystkim cierpiącym na migrenowe ataki. Nie wszystkie alkohole jednakowo działają. Jeśli mamy ochotę na wino, wybierzmy białe zamiast czerwonego, ponieważ w białym nie ma związków fenolowych, które powodują ból głowy.
  • Unikaj hałasu i migoczącego światła. Żaden, nawet najmniejszy hałas nie jest twoim sprzymierzeńcem jeśli masz migrenę. W miarę możliwości trzymaj się z daleka od koncertów, dyskotek itp. Nie tylko hałas, ale również intensywne zapachy wpływają na ból.
  • Stres działa na twoją niekorzyść. I choć często trudno całkowicie odciąć się od stresujących sytuacji, to jednak warto pamiętać, że najmniejszy stres źle wpływa nie tylko na osoby z migreną, ale także na każdego z nas. Chorzy na migrenę często słyszą, że powinni poznać tajniki medytacji i jogi, by odprężyć się. Do tego warto też dorzucić wysypianie się, niedobór snu również w dużym stopniu może przyczyniać się do problemów zdrowotnych.
  • Pamiętajmy, że w zapobieganiu kolejnym atakom bardzo ważna jest dieta z której powinniśmy wyeliminować m. in. czekoladę, kakao, mleko, jaja, ser, pomidory, owoce cytrusowe, wszelkie marynaty i przede wszystkim tłuste potrawy. Ważne jest również jedzenie o stałych porach. Pijmy dużo wody, a ograniczmy spożywanie kawy oraz herbaty.
  • Będąc w pracy miejmy odpowiednią postawę ciała, nie pochylajmy głowy do przodu.

 

Nie da się w 100% zapobiec atakom migreny, jednak dbając o siebie i przestrzegając kilku zasad, możemy zmniejszyć ich częstotliwość.

 
 
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl