reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z policji

Zapłacili za pośpiech

2020-03-10 14:47:23

Zdjęcie: Archiwum
Jeden pędził z prędkością 129 km/h w terenie zabudowanym, drugiemu licznik wskazywał 103 km/h. Oboje będą mieli zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy, punkty karne na koncie i cieńsze o 500 i 400 zł portfele.

Policjanci złapali „piratów drogowych” na szybkiej jeździe w sobotę na drogach powiatu jarocińskiego.

 

W nocy z piątku na sobotę, podczas nadzoru nad ruchem drogowym w miejscowości Golina, mundurowi z jarocińskiej drogówki zauważyli osobowego Mercedesa, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, który funkcjonariusze wymierzyli w kierunku pędzącego samochodu wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 129 km/h.

 

Pomiar został przeprowadzony na drodze krajowej nr 15, w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się w nocy pojazdy wynosi 60 km/h. Tym samym 42-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego przekroczył ją o 69 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pirat drogowy został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też jego uprawnienia do kierowania.

 

Kolejny, pędzący z nadmierną prędkością, kierowca został zatrzymany przez mundurowych kilka godzin później. Policjanci, którzy kontrolowali prędkość kierowców podróżujących po drogach gminy Jarocin, w Cielczy zmierzyli prędkość nadjeżdżającego w ich kierunku samochodu marki BMW. W tym przypadku miernik prędkości wykazał, że kierowca tego samochodu pędzi z prędkością 103 km/h. Kontroli dokonano również w obszarze zabudowanym, gdzie górna granica dozwolonej prędkości wynosi 50 km/h.

 

Kierującym BMW okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Żerków. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został również ukarany mandatem i punktami karnymi.

 

Nadmierna prędkość jest jednym z najczęstszych czynników w wyniku których dochodzi do najpoważniejszych zdarzeń drogowych. Zdarzeń, w których giną ludzie. Niestety amatorów szybkiej jazdy nadal nie brakuje. Kierowcy często drogi publiczne traktują jak tor wyścigowy. Takie zachowania będą przez policjantów z całą surowością piętnowane a kierowcy, którzy igrają z życiem swoim i innych uczestników ruchu drogowego muszą być świadomi, że będą ponosić surowe konsekwencje takiego zachowania.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.pl

Źródło: KPP Jarocin


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl