iJarocin.pl reklamy
Z policji

Zapłaci za zbyt ciężką nogę

104 km/h w obszarze zabudowanym - z taką prędkością jechał mieszkaniec gminy Kotlin na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów przez mężczyznę.

W piątek 4 sierpnia 2023 roku ok. godz. 11.20 w Sierszewie policjanci namierzyli na szybkiej jeździe mieszkańca gminy Kotlin.

Podczas nadzoru nad ruchem drogowym na terenie gminy Żerków, mundurowi z jarocińskiej drogówki zauważyli samochód marki Mazda, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, w który wyposażeni są policjanci "drogówki" wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 104 km/h.

Pomiar został przeprowadzony na drodze powiatowej w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym mieszkaniec gminy Kotlin przekroczył ją o 54 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł. i 13 punktami karnymi. Zostanie mu też zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku