reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Jarocin

Zapadł wyrok w sprawie naruszenia dóbr osobistych

2020-07-03 12:40:55

Prezes Jarocińskiego Ruchu Samorządowego naruszył dobra osobiste Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz prezesa tejże spółki - tak stwierdził Sąd Okręgowy w Kaliszu. Na mocy, wyroku, jaki zapadł w zeszłym tygodniu, musi za to przeprosić i gminną spółkę i jej prezesa.

Sprawa dotyczyła treści artykułów zatytułowanych: „Mieszkaniowa ściema” i „Mieszkaniowa ściema cd”, które ukazały się w lutym i marcu ubiegłego roku na stronie internetowej Jarocińskiego Ruchu Samorządowego. Reakcją na artykuły był więc proces, jaki Jerzy Wolski i JTBS wytoczyli prezesowi JRS-u. Materiały dotyczyły budowy i finansowania mieszkań czynszowych w ramach programu Mieszkanie Plus. Zdaniem JTBS-u znalazły się w nich liczne przekłamania i nieprawdziwe twierdzenia, co było bezpośrednią przyczyną złożenia pozwu przeciwko autorowi tych publikacji. Spółka i jej prezes Jerzy Wolski, uzasadniając wniesienie pozwu,  argumentowali, że materiały prasowe i zawarte w nich opinie nie mogą dezinformować opinii publicznej i powinny prezentować fakty.  
 
Ponad tydzień temu sąd, po ponad rocznej batalii, wydając wyrok, potwierdził, że zawarte w artykułach twierdzenia naruszyły dobra osobiste spółki JTBS i jej prezesa Jerzego Wolskiego. Sąd Okręgowy w Kaliszu nakazał pozwanemu opublikowanie przeprosin i  zakazał dalszego naruszania dóbr osobistych Jerzego Wolskiego i JTBS-u. Ponadto zasądził od prezesa Jarocińskiego Ruchu Samorządowego 1.000 złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także obciążył go kosztami sądowymi. Wyrok jest nieprawomocny.
 
 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.plReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl