iJarocin.pl reklamy
Z policji

Zaciągała pożyczki i ich nie spłacała

Aktem oskarżenia dla 23-letniej mieszkanki gminy Jarocin zakończyła się sprawa oszustw, w których poszkodowanymi są firmy pożyczkowe. Policjanci ustalili 3 poszkodowane instytucje, a kobiecie przedstawiono zarzuty popełnienia i usiłowania popełnienia 25 czynów przestępczych, za co grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jarocińscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w styczniu tego roku ustalili, że mieszkanka gminy Jarocin wyłudza pożyczki na różne kwoty, a po otrzymaniu pieniędzy nie dokonuje spłaty zaciągniętych zobowiązań finansowych.

Śledczy ustalili, że kobieta składając wnioski o pożyczkę w firmach zajmujących się ich udzielaniem, wpisywała fałszywe dane zarówno co do miejsca zatrudnienia jak i co do wysokości otrzymywanego wynagrodzenia za pracę. W czasie, gdy wnioski były składane, 23-latka nie była zatrudniona w żadnej firmie i nie osiągała żadnego dochodu. Wnioski o pożyczkę opiewały na udzielenie jej w kwocie od 1 tys. do kilku tysięcy. Instytucje, które takie wnioski akceptowały i wypłacały wnioskodawcy pieniądze, nigdy nie dostały jej zwrotu.

Praca operacyjna policjantów i zebrany w ten sposób materiał dowodowy doprowadziły kryminalnych do ustalenia tożsamości oszustki. Okazała się nią 23-letnia mieszkanka gminy Jarocin. Ustalono, że kobieta poprzez swoją przestępczą działalność, którą prowadziła od grudnia 2021 r. do marca 2023 r., oszukała co najmniej 3 firmy z terenu całego kraju.

Ostatecznie kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut zawierający 16 czynów usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w celu uzyskania korzyści majątkowej, czyli oszustwa, oraz 9 czynów dokonania takiego przestępstwa. Podejrzana przyznała się do popełnienia i usiłowania popełnienia przestępstw. Grozi jej za to do 8 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił w najbliższych dniach do sądu.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ