reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Jarocin

Za rok muzeum w nowej siedzibie

2020-05-21 13:53:36

Już w 2021 roku Muzeum Regionalne w Jarocinie zostanie przeniesione do nowej siedziby.

Obecnie Muzeum przystąpiło do realizacji kolejnego etapu projektu pt.  Rewitalizacja, konserwacja, renowacja i adaptacja zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie. Projekt jest finansowany z budżetu gminy Jarocin przy wsparciu ze środków z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+. Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej gminy Jarocin i regionu, poprzez nadanie nowych funkcji obiektom kulturalnym zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie: Pałacowi Radolińskich, amfiteatrowi oraz ruinom kościoła Św. Ducha.
 
 
 
Projekt  Rewitalizacja, konserwacja, renowacja i adaptacja zabytkowego założenia pałacowo – parkowego w Jarocinie jest kolejnym etapem rewitalizacji pałacu i otaczającego go kompleksu parkowego. Do tej pory muzeum wykonało remont elewacji, a gmina prowadzi rewaloryzację parku.  Do pałacu zostanie przeniesiona siedziba muzeum. W wyremontowanych wnętrzach na parterze pałacu powstanie nowa wystawa stała. Ekspozycja, w 8 modułach tematycznych, w umiejętny sposób połączy multimedia z wartością oryginalnego eksponatu. Hol pałacu zyska nową funkcję, powstanie tam kameralna sala koncertowa, której brakuje w Jarocinie. Podczas remontu zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne, a aranżacja wystawy zapewni swobodny dostęp i odbiór osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Ponadto muzeum zyska w pełni wyposażone, funkcjonalne sale: warsztatową oraz wystaw czasowych, a także nowe magazyny do przechowywania zbiorów, które zostaną przeniesione z ratusza i Spichlerza Polskiego Rocka. Dzięki temu powierzchnia wystaw, magazynów i zaplecza ulegnie podwojeniu. Muzeum zostanie wyposażone w infrastrukturę i zasoby ekspozycyjne, które pozwolą jednocześnie na stworzenie atrakcyjnej narracji na temat dziejów Jarocina i regionu, ich mieszkańców oraz prowadzenia szeregu wydarzeń kulturalnych i projektów edukacyjnych, które doskonale wpisują się w hasło Międzynarodowego Dnia Muzeów, związanego z różnorodnością i społecznym włączeniem.
 
 
Obecnie muzeum jest w trakcie rozstrzygania przetargu na prace budowlane i remontowe we wnętrzu pałacu. Ten etap polegał będzie na przygotowaniu budynku do urządzenia w nim ekspozycji stałej i przeniesienia zbiorów oraz likwidacji barier architektonicznych. W ramach prac zostanie wybudowana winda, odtworzona amfilada na parterze, wykonane nowe instalacje elektryczne i teleinformatyczne oraz klimatyzacja. Ponadto przeszklony zostanie podcień oraz wyremontowana część pomieszczeń piwnicy z przeznaczeniem na magazyny zbiorów. Prace te rozpoczną się w czerwcu 2020 roku. W kolejnym etapie, którego początek zaplanowany został na drugą połowę tego roku, powstanie ekspozycja stała muzeum prezentująca historię i kulturę Ziemi Jarocińskiej. Muzeum jest w trakcie przygotowywania dokumentacji przetargowej na przeprowadzenie prac związanych z aranżacją wystawy. W ich ramach powstanie specjalnie zaprojektowana dla tej wystawy scenografia, urządzenia interaktywne oraz wykonane będą aplikacje multimedialne prezentujące w atrakcyjny, angażujący i nowoczesny sposób dzieje Jarocina i okolic.
 
 
Zakończenie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2021 roku.
 
Kompleksowe działania inwestycyjne na terenie zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Jarocinie wpłyną na wzrost znaczenia dziedzictwa kulturowego oraz zwiększenie roli kultury i turystyki w rozwoju gospodarczym miasta, gminy i regionu.
 
 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.pl
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl