iJarocin.pl reklamy
Jarocin

Za nami Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

2022-07-06 12:27:27

Przedstawiciele władz samorządowych spotkali się z reprezentacjami zespołów folklorystycznych, które gościły na festiwalu w Jarocinie.


Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne weszły na stałe do kalendarza imprez Ziemi Jarocińskiej. Tym razem, z uwagi na pandemię odbyły się po dwuletniej przerwie. Od 23 lat organizatorem imprezy jest potarzyckie Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej. Gmina Jarocin jest jednym z patronów i fundatorów wydarzenia. 
 
Występy poprzedziło spotkanie  na dachu Kamienicy Kultury, w którym – na zaproszenie samorządowców -  uczestniczyli przedstawiciele zespołów z Polski, Słowacji, Rumunii i Serbii. Władze Gminy Jarocin reprezentowali: Marek Tobolski – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych oraz Zdzisław Wojciechowski – wiceprzewodniczący Komisji Rozwoju, a także Katarzyna Świderska – pełniąca obowiązki dyrektora Muzeum Regionalnego w Jarocinie.

W niedzielne popołudnie 11 zespołów z 4 krajów zaprezentowało się przed jarocińską publicznością w amfiteatrze.Czytaj również

Polub nas na Facebooku