reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z policji

Z seniorami o ochronie przed oszustami

2021-07-28 14:07:00

Zdjęcie: KPP Jarocin
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie po raz kolejny spotkali się z seniorami gminy Jarocin w ramach akcji "Bezpieczny Senior". Podczas spotkania funkcjonariusze omówili zasady ochrony przed oszustami. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od funkcjonariuszy poradniki dla seniorów.

W spotkaniu, które odbyło się w Jarocińskim Ośrodku Kultury udział wzięli członkowie Związku Emerytów i Rencistów z gminy Jarocin. Podczas spotkania funkcjonariusze z Jarocina: asp. Karina Migalska Cepa oraz sierż. sztab. Monika Żwirko omówili zagrożenia, jakie mogą spotkać seniorów w ich codziennym życiu.

 

Mundurowi szczegółowo omówili popularną i przechodzącą ewolucję metodę oszustw „ na wnuczka” „na policjanta” , „na urzędnika”. Przekazali informacje jak nie stać się ofiarą przestępstw oraz jak zapobiegać niebezpieczeństwom zagrażającym w domu, czy w czasie spaceru. Ponadto policjanci zwrócili uwagę jak należy dbać o własne bezpieczeństwo na drodze oraz wskazali na konieczność używania elementów odblaskowych przez pieszych. Funkcjonariusze odpowiadali także na pytania zadawane podczas spotkania przez seniorów.

 

Każdy uczestnik spotkania otrzymał także poradnik dla seniora, który informuje o różnego rodzaju zagrożeniach czyhających na osoby starsze, i o sposobach ochrony przed nimi.

Jest to już kolejne z serii spotkań przeprowadzonych w ramach programu "Bezpieczny Senior" realizowanego przez Komendę Powiatowa Policji w Jarocinie. Policjanci planują kolejne spotkania z osobami starszymi, a wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo seniorów, którzy są jedną z bardziej narażonych grup na działania przestępców.

 

Tego typu spotkania zawsze są bardzo ciepło odbierane przez uczestników oraz funkcjonariuszy, gdyż każde odbywa się w bardzo miłej i pełnej otwartości atmosferze.

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Źródło: KPP Jarocin

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Dni Karpia 2021