iJarocin.pl reklamy
Wydarzenia

XLII Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim w Jarocinie

Już 8 października w hali sportowej Spółki Jarocin Sport przy ul. Sportowej odbędą się XLII Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, a gmina Jarocin jest głównym sponsorem imprezy. Zapraszamy do wspólnego kibicowania. Wstęp wolny.

W Jarocinie wystartuje blisko 150 zawodniczek i zawodników z około 30 klubów z całej Polski. - W roku 2020, pamiętnym ze względu na Covid-19 i wszystkiego rodzaju obostrzenia, jako Klub wzięliśmy na siebie organizację Mistrzostw Polski Seniorów. Oczywiście, nie było wtedy szans, aby najlepszych specjalistów uprawiających taekwondo olimpijskie w Polsce, obejrzała na żywo publiczność, ale mieliśmy obiecane, że jak tylko pozwoli na to sytuacja, to Mistrzostwa Polski, już z możliwością udziału kibiców, wrócą do Jarocina - mówi o kulisach przyznania prawa organizacji tej najważniejszej imprezy Józefina Nowaczyk-Wróbel - trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin.
 
W gronie startujących w Jarocinie znajdują się oczywiście przedstawiciele gospodarzy imprezy, czyli MUKS Białe Tygrysy Jarocin. - W Mistrzostwach Polski Seniorów mogą również startować zawodnicy z kategorii młodszej, czyli junior. W związku w tym w tegorocznej edycji mistrzostw reprezentować nas będzie bardzo młoda ekipa, czyli Aleksandra i Joanna Szymczak, debiutujące w tym roku w kategorii senior oraz właśnie trzy juniorki: Klaudia Łyskawa, Marta Stasik i Michalina Wróbel - dodaje Józefina Nowaczyk-Wróbel.
 
Oprócz przedstawicielek gospodarzy wystartuje również wychowanka jarocińskiego klubu, obecnie reprezentująca barwy AZS AWF Warszawa, Patrycja Adamkiewicz, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio, jedna z najbardziej utytułowanych polskich zawodniczek w historii taekwondo olimpijskiego w Polsce. W Jarocinie będzie można również podziwiać drugą z uczestniczek igrzysk w Tokio, czyli Aleksandrę Kowalczuk z AZS OŚ Poznań oraz wielu medalistów Mistrzostw Świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych.
 
Początek Mistrzostw Polski Seniorów w hali Jarocin Sport o godzinie 9.00, natomiast półfinały i finały zaplanowano od godziny 14.30. Wstęp wolny.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku