iJarocin.pl reklamy
Z policji

Wziął do ręki nóż kuchenny i dwukrotnie ugodził nim znajomą

37-letnia kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami ciała po tym, jak została dwukrotnie ugodzona nożem przez mieszkańca gminy Jarocin. Sprawca czynu został zatrzymany chwilę później. Za spowodowanie uszkodzenia ciała grozi mu 5 lat więzienia. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.

 

Do zdarzenia doszło w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Kotlin 15 października około godz. 22.00. Pomiędzy 43-letnim mężczyzną i jego nietrzeźwymi znajomymi wywiązała się kłótnia. Po niej napastnik wziął do ręki nóż kuchenny i dwukrotnie ugodził nim swoją znajomą. Cios trafił w ofiarę w klatkę piersiową powodując dwie rany.

Napastnik został zatrzymany przez mundurowych bezpośrednio po zdarzeniu. W chwili zatrzymania agresor miał w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu. Jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Z uwagi na stężenie alkoholu w krwi, 43-letni mieszkaniec gminy Jarocin mógł być przesłuchany dopiero następnego dnia. 

Po wytrzeźwieniu sprawca tego brutalnego czynu usłyszał zarzut naruszenia czynności ciała 37-letniej kobiety. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat więzienia.

To nie jedyne przestępstwo, jakie w ostatnim czasie popełnił podejrzany. Kilka dni wcześniej usłyszał on zarzut kierowania gróźb karalnych w stosunku do znanego mu mężczyzny oraz narażenia go na niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez zaatakowanie go wkrętakiem.

W związku z powyższym, w dniu dniu 18 października, Prokuratura Rejonowa w Jarocinie na wniosek policji wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna spędzi tam najbliższe 2 miesiące.

Po uzyskaniu opinii lekarskiej kwalifikacja czynu popełnionego na szkodę kobiety może ulec zmianie.

 

 

 

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku