iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Wystawa stała jarocińskiego muzeum nagrodzona

Muzeum Regionalne w Jarocinie zostało nagrodzone w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „Izabella”.

Jarocińska placówka zdobyła trzecią nagrodę w kategorii „Działalność wystawiennicza”. Doceniona została „Z przeszłości ziemi jarocińskiej – nowa wystawa stała Muzeum Regionalnego w Jarocinie”.
 
Ekspozycja stała Muzeum Regionalnego w Jarocinie ukazuje dzieje miasta i Ziemi Jarocińskiej w latach 1793-1989. Osobne miejsce poświęcono pałacowi i rodzinie Radolińskich. Prezentowaną historię ilustrują archiwalne fotografie, dokumenty, militaria, pamiątki osobiste mieszkańców Jarocina oraz eksponaty związane z handlem i rzemiosłem. W kolekcji znajdują się m.in. zabytki po bractwach strzeleckich oraz oryginalne tabliczki z nazwami jarocińskich ulic z czasów okupacji. Szczególne miejsce zajmują przedmioty pochodzące z dawnego wyposażenia pałacu. Całość wzbogacają rozwiązania multimedialne, które wpleciono w narrację ekspozycji.
 
Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „Izabella” to prestiżowy konkursem wielkopolskiego środowiska muzealniczego na najwybitniejsze wydarzenie muzealne roku. Przedsięwzięcie - pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego - organizowane jest przez Fundację Muzeów Wielkopolskich i ma na celu wyróżnianie instytucji muzealnych, autorów oraz realizatorów najlepszych wydarzeń muzealnych. Zakończenie corocznej edycji odbywa się podczas corocznego spotkania środowisk muzealniczych w Wielkopolsce. Lista laureatów ogłaszana jest w maju, w trakcie obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeów.
 
Ekspozycję stałą w Muzeum Regionalnym w Jarocinie można zwiedzać:
 
  • od wtorku do piątku - w godzinach od 8.00 do 16.00
  • w soboty i niedziele w godzinach od 14.00 do 18.00
  • w poniedziałki - nieczynne
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku