reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Z policji

Wystarczyło kilka godzin, ujęto 3 nietrzeźwych kierowców

2021-01-21 08:01:00

W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali trzech kierowców jadących pod wpływem alkoholu. Zatrzymani mieli od 1 do 2 promili alkoholu w organizmie. Dwoje z nich odpowie także za zagrożenie w ruchu drogowym. Amatorzy jazdy na podwójnym gazie mogą trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Każdy, kto siada za kierownicę samochodu będąc pod wpływem alkoholu, stanowi zagrożenie w ruchu drogowym. Kierowcę, który tego alkoholu ma taką ilość, jak zatrzymani w miniony wtorek, można porównać do igrającego z życiem. I to nie tylko własnym, ale także z życiem osób, które w tym samym czasie korzystają z tych samych dróg.

 

Zatrzymanie pierwszego nietrzeźwego kierowcy miało miejsce po godz. 9.00 w Brzostowie. Policjanci pełniąc nadzór nad ruchem drogowym na drodze krajowej nr 12 zatrzymali do kontroli samochód marki Renault Espace. Okazało się, że siedzący za jego kierownica 33-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego jest nietrzeźwy. W swoim organizmie miał nieco ponad promil alkoholu. Pozbawionemu wyobraźni kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu też kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat.

 

Kilka minut przed godziną 15.00 mundurowi zostali wezwania do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu, który na drodze gminnej z Jarocina do Woli książęcej uderzył w drzewo. Policjanci na miejscu zastali częściowo wystający na jezdnię samochód marki Mazda. Funkcjonariusze szybko odkryli powód nietypowego zakończenia podróży. Okazało się, że 36-letni kierowca, mieszkaniec gminy Kotlin, ma w swoim organizmie 1 promil alkoholu. Kierowca Mazdy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Jarocinie. On także poniesie konsekwencje kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

 

Taka sama kara grozi innemu mieszkańcowi gminy Kotlin, 45-latkowi zatrzymanemu sześć godzin później w Sławoszewie. Mężczyzna najpierw wzmocnił się alkoholem a następnie postanowił usiąść za kierownicą. Nie dość, że na podwójnym gazie, to jeszcze zbyt szybko jak na warunki panujące na drodze. Podróż tego kierowcy zakończyła się na ogrodzeniu jednej z posesji. Jak wykazało urządzenie, organizm kierującego mercedesem został zasilony 2 promilami alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami. Sąd może orzec wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 3 do nawet 10 lat.

 

Zatrzymani kierujący za popełnione przestępstwa poniosą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.pl

Źródło: KPP Jarocin


Motoinformator

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl