iJarocin.pl reklamy
Kotlin

Wypożyczali rusztowania a następnie je sprzedawali. Straty szacuje się na ponad 800 tys. zł

Mariusz Cz. i Henryk Sz. wypożyczali rusztowania budowlane od zajmujących się tym firm, a następnie je sprzedawali. Straty szacuje się na kilkaset tysięcy złotych. Śledztwo zostało zawieszone. Sprawą zajął się program "Interwencja". Z przedstawionego w materiale filmowym reportażu wynika, że do przywłaszczenia doszło m. in. w Kotlinie w powiecie jarocińskim. Udało się nam ustalić, że dotyczy to również Mieszkowa. 

Z materiału przedstawionego przez Interwencję wynika, że w dniach 24 września 2021 roku oraz 5 listopada 2021 właśnie w Kotlinie doszło do przywłaszczenia mienia. W pierwszym przypadku na kwotę ponad 27 tys. zł, w drugim ponad 28 tys. zł.

 

Zapytanie w tej sprawie skierowaliśmy do rzecznika Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Okazuje się, że obecnie postępowanie zostało zawieszone z uwagi na niemożność ustalenia miejsca pobytu jednego z mężczyzn oskarżanych o dopuszczenie się zaboru mienia. Decyzja została zaskarżona przez pokrzywdzonego w tej sprawie i oczekuje na wyznaczenie na termin posiedzenia w jarocińskim sądzie.

 

- Prokuratura w Jarocinie prowadziła postępowanie przeciwko dwóm mężczyznom, którzy wspólnie i w porozumieniu w okresie pomiędzy wrześniem 2021 a styczniem 2022 dopuścili się osiemnastokrotnego przywłaszczenia mienia w postaci rusztowań o wartości ponad 845 tys. zł, tj. zaboru mienia znacznej wartości, czyli działali na szkodę pokrzywdzonych. W ramach postępowania zgromadzono materiał dowodowy pozwalający na wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów odnośnie dwóch z tych osób. Formalne ogłoszenie i przesłuchanie w charakterze podejrzanego nastąpiło bez jednego z nich. Wobec niemożności ustalenia pobytu drugiego z mężczyzn zostało wydane postanowienie o zawieszeniu postępowania. Ta decyzja została zaskarżona przez pokrzywdzonego, gdzie do chwili obecnej nie została rozpoznana. Aktualnie trwa oczekiwanie na wyznaczenie tego terminu posiedzenia w Sądzie Rejonowym w Jarocinie, o który to termin prokurator zwrócił się do sądu. Istotnie mogę potwierdzić, że przedmiotem zarzutów objętych postanowieniem wydanym przez prokuratora są zdarzenia, do których dochodziło zarówno na terenie powiatu jarocińskiego, jak i również innych powiatów - podaje Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. 

 

Reportaż Interwencji można zobaczyć TUTAJ.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku