iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Wymiana pieca - wkrótce ruszy gminny program

Jak podaje gmina Jarocin, po raz kolejny będzie można uzyskać wsparcie w ramach gminnego programu „Wymień piec”. Pula środków przeznaczona na ten rok to 600 tys. zł.

Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości powietrza w gminie Jarocin poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń oraz gazów cieplarnianych, pochodzących z indywidualnego ogrzewania mieszkań.

Nabór wniosków o dofinansowanie wymiany nieekologicznego źródła ciepła potrwa od 26 czerwca do 3 lipca. W ramach programu mieszkańcy mogą pozyskać dotację w wysokości do 6 tys. zł na wymianę starego pieca na paliwo stałe (węgiel, drewno, miał itp.) na proekologiczne źródło ciepła (podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, pompa ciepła lub ogrzewanie gazowe). Mieszkańcy mają możliwość zainstalowania pieców elektrycznych, natomiast w przypadku braku możliwości podłączenia się do gazu lub miejskiej sieci ciepłowniczej mogą wnioskować o wymianę na kotły na pelet i ekogroszek.

Program „Wymień piec” realizowany jest od 2011 roku. Jego głównym celem jest poprawa jakości powietrza w gminie Jarocin poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń oraz gazów cieplarnianych, pochodzących z indywidualnego ogrzewania mieszkań. W 2022 roku przyznano 56 dotacji na kwotę 336 tys. zł. W sumie do tej pory przyznano już 359 dotacji o wartości ponad 1,7 mln zł.

Wnioski można pobrać w Biurze Obsługi Klienta lub w pokoju nr 1 przy ul. Kościuszki 15 a (Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jarocinie albo pobrać ze strony internetowej. Dokumenty należy złożyć w BOK-u. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Wnioski będą przyjmowane od 26 czerwca do 3 lipca.
 

Wszelkie informacje można uzyskać, dzwoniąc pod numer tel. 62, 749-96-28 w godzinach od 8.00 do 16.00 w dni robocze.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
SALON PŁYTEK CERAMICZNYCH - INSPIRO JAROCIN
Materiały budowlane Chodorowski
Kostka brukowa Jarocin
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ