iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Wyjątkowy pokaz mody, występ artystyczny oraz wystawa obrazów i fotografii

Niezwykły występ artystyczny, wyjątkowy pokaz mody oraz wystawę swoich obrazów i fotografii przygotowali seniorzy, którzy uczestniczyli w projekcie Jarocińskie Centrum Usług Społecznych.

Dwudniowa konferencja pt. „Jarocińskie Centrum Usług Społecznych – nowa jakość życia mieszkańców” zorganizowana została w ramach realizacji projektu „Jarocińskie Centrum Usług Społecznych”.
 
W związku z realizacją projektu 1 października 2021 r. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie przekształcony został w  Centrum Usług Społecznych w Jarocinie. Dzięki temu rozwinięty został zakres usług społecznych adresowanych do mieszkańców, w różnych obszarach - kultury i pobudzania aktywności obywatelskiej, wspierania rodziny, promocji i ochrony zdrowia. Działania realizowane w ramach projektu były bezpłatne, ukierunkowane na zapewnienie dostępu do dobrej jakości usług społecznych dopasowanych do indywidualnych potrzeb.
 
Na realizację projektu Gmina Jarocin otrzymała dofinansowanie w wysokości 3 084 722,60 zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku Lokalnym.
 
W JOK-u zorganizowano niezwykły pokaz umiejętności tanecznych uczestników projektu, wyjątkowy pokaz mody, a także wystawę wybranych obrazów i fotografii. Z koncertem "Presley & Sinatra" wystąpił Mirosław Niewiadomski, który nie po raz pierwszy gościł na scenie JOK-u. Publiczność nagrodziła artystę gromkimi brawami. Nie zabrakło też owacji na stojąco.
 
 
 
W ramach projektu mieszkańcy mogli skorzystać z:
 
  • różnych form rehabilitacji, również w miejscu zamieszkania - masaży i ćwiczeń indywidualnych,
  • grupowych ćwiczeń z elementami jogi, gimnastyki korekcyjnej i muzykoterapii,
  • szerokiej tematyki poradnictwa pielęgniarskiego i dietetycznego w zakresie prozdrowotnym,
  • z  szerokiej oferty działań aktywizujących w Klubach Społecznych w Mieszkowie, Łuszczanowie, Golinie, Jarocinie i w Witaszycach (były to m.in. cykliczne zajęcia chóralne, teatralne, ćwiczenia ruchowe, spotkania warsztatowo edukacyjne, integracyjne, sportowe, pikniki, zajęcia z zakresu rękodzieła, wyjazdy aktywizujące - bez ograniczeń wiekowych),
  • różnych zajęć edukacyjno-rozwojowych i warsztatowych oraz konsultacji fizjoterapeutycznych i psychologicznych w Klubie Rodzinnym dla rodziców z dziećmi do lat 5, dopasowanych do wieku dzieci, możliwości i potrzeb,
  • zajęć kulturalnych w formie koncertów, spotkań autorskich, warsztatów: malarskich, tanecznych, modowych, fotograficznych, rękodzielniczych, graficzno-komputerowych, rajdów rowerowych i innych różnych wyjazdów aktywizujących, a także szeregu innych przedsięwzięć - usług dla seniorów),
  • Teleopieki w formie opasek monitorujących - dla osób samotnych, chorych, którzy wymagają stałego monitorowania stanu zdrowia.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku