iJarocin.pl reklamy
Gmina Żerków

Wybudują drogi na osiedlu

Zdjęcie: Facebook/Gmina Żerków

W dniu 20 marca 2023 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków Burmistrz Miasta i Gminy Żerków Michał Surma wraz z Panią Skarbnik Gminy Agnieszką Rosiejka podpisali umowę na wykonanie zadania pod nazwą: „Budowa ciągów komunikacyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie nowopowstałego osiedla domów jednorodzinnych w miejscowości Żerków”.

Wykonawcą prac jest Brukarstwo Usługowe WALD – BRUK Waldemar Walczyk z Żółkowa. W ramach zadania zostaną wybudowane ulice na nowym osiedlu w Żerkowie wraz z chodnikami i oświetleniem.
 
Zadanie będzie realizowane w dwóch etapach.
 
  • Etap 1 obejmuje budowę ul. Marii Dąbrowskiej (od ul. Juliusza Słowackiego do ul. mjr Zbigniewa Gorzeńskiego), ul. mjr Zbigniewa Gorzeńskiego, ul. Adama Asnyka oraz ul. Czesława Miłosza, którego zakończenie planowane jest w październiku tego roku.
  • Etap 2 obejmuje budowę ul. Klonowej, ul. Sosnowej, ul. Lipowej, ul. 700-Lecia, ul. Marii Konopnickiej oraz ul. Marii Dąbrowskiej (od ul. mjr Zbigniewa Gorzeńskiego do ul. Klonowej), a zakończenie planowane jest w kwietniu 2024 r.
Gmina Żerków na realizację wyżej wymienionej inwestycji pozyskała środki w wysokości 4.465.000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, natomiast całkowita wartość inwestycji wynosi 6.999.623,74 zł
Źródło: Facebook/Gmina Żerków
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku