iJarocin.pl reklamy
Z policji

Wpadł w Sławoszewie

Wczoraj wieczorem policjanci z jarocińskiej drogówki udaremnili rajd 23-letniego kierującego, który "pędził" 102 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Młody kierowca został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi, na najbliższe 3 miesiące stracił też prawo jazdy.

Jarocińscy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego każdego dnia ujawniają wykroczenia z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Mundurowi są wyczuleni na tak niebezpieczne zachowania na drogach jak to w wykonaniu 23-letniego mężczyzny. Traktowanie drogi publicznej jak tor wyścigowy może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu oraz, jak pokazuje policyjna statystyka, dla samego kierowcy.

Wczoraj o godz. 19.20 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie przerwali niebezpieczny rajd 23-letniego kierującego samochodem marki Volkswagen Passat, który w miejscowości Sławoszew "pędził" z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Spotkanie z mundurowymi skończyło się dla młodego kierowcy mandatem w wysokości 1500 zł oraz wpisaniem do jego konta kierowcy 13 punktów karnych. Dodatkowo na najbliższe 3 miesiące mężczyźnie zostaną zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

23-latek siedząc za kierownicą pojazdu wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Znak ograniczający prędkość do 50 km/h na tym odcinku drogi to nie „widzimisię” zarządcy drogi. Został on ustawiony z uwagi na to, że droga jest miejscami kręta, a dodatkowo możemy na niej napotkać pieszych i rowerzystów, którzy będą się przemieszczać jej poboczem. Jadąc z prędkością wyższa niż dozwolona, trudniej będzie zapanować nad samochodem w sytuacji kryzysowej. Pędząc ponad dwukrotnie szybciej, kierowca nie ma szans na żaden bezpieczny manewr. Pamiętajmy, że na drogach nie jesteśmy sami, że nie ma ludzi nieomylnych i nieśmiertelnych. Nie ma samochodów, które zagwarantują nam bezpieczeństwo, gdy z prędkością 102 km/h uderzymy w drzewo bądź inny pojazd.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku