iJarocin.pl reklamy
Z policji

Wpadł na kierowaniu pomimo zakazu, kilka godzin później został ponownie przyłapany

We wtorek, 8 sierpnia 2023 roku, jarocińscy policjanci dwukrotnie zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem pomimo czynnego sądowego zakazu. Za swoje postępowanie 20-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

We wtorek 8 sierpnia około godz. 12.15 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego jarocińskiej komendy na ul. Św. Ducha w Jarocinie zatrzymali do kontroli samochód marki Seat. Kontrola podjęta została w związku z podejrzeniem, że za kierownicą pojazdu siedzi mężczyzna, który posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Po sprawdzeniu kierowcy w systemach policyjnych okazało się, że posiada on dwa czynne zakazy sądowe, z czego jeden aż do lutego 2025 r. Policjanci poinformowali mężczyznę o konsekwencjach, jakie poniesie za złamanie zakazu i zakazali dalszego kierowania samochodem.

Kilka godzin później inny policyjny patrol zauważył ten sam samochód z tym samym kierowcą na ul. Wojska Polskiego w Jarocinie. 20-latek zlekceważył polecenia mundurowych i ponownie usiadł za kierownicą seata. Mundurowi uniemożliwili kontrolowanemu dalszą jazdę i sporządzili stosowną dokumentację. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został przesłuchany i usłyszał zarzuty niestosowania się do, orzeczonego wyrokiem sądku, zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem.

Za popełnione przestępstwo młodemu mieszkańcowi gminy Jaraczewo grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku