iJarocin.pl reklamy
Z policji

Wpadł dwa razy w ciągu niespełna tygodnia

Dwukrotnie w ciągu zaledwie tygodnia policjanci z Jarocina zatrzymali mężczyznę, który usiadł za kierownicą pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za naruszenie orzeczonego zakazu 19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet na 5 lat.

Wczoraj, 9 maja, policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego jarocińskiej komendy podczas nadzoru nad ruchem drogowym w miejscowości Panienka zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Seat. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 19-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo, posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Jarocinie w październiku ubiegłego roku.

Jak się okazało, to nie pierwsze jego złamanie orzeczonego zakazu. Ten sam mężczyzna, za popełnienie tego samego przestępstwa, został zatrzymany przez policjantów zaledwie sześć dni wcześniej, czyli 3 maja.

Za swoje bezmyślne postępowanie mężczyzna poniesie odpowiedzialność karną. Finał takiego postępowania odbędzie się w sądzie, a ten, zgodnie z obowiązującym prawem może wobec 19-latka orzec karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ