iJarocin.pl reklamy
Poradnik

Wosk na szkle. Czym usunąć?

Wosk na szklanym stole może okazać się problemem, zwłaszcza w przypadku, kiedy tego, że pociekł na szybę w porę nie zauważymy. Jak usunąć wosk z szyby bez korzystania ze specjalnych środków?

 

 

Możemy oczywiście spróbować zeskrobać wosk, a całość umyć ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń. Należy jednak przy tym zabiegu zachować ostrożność, aby podczas skrobania nie porysować szyby. Na rynku dostępne są też specjalne preparaty do usuwania wosku, spotkać można nawet ściereczki dedykowane temu celowi.

 

Zanim jednak sięgniemy po ciężki arsenał warto skorzystać z rozwiązania dostępnego pod ręką, do którego niezbędne okażą się przedmioty znajdujące się w wyposażeniu prawie każdego domu, czyli suszarka i ręcznik papierowy!

 

Wystarczy skierować ciepły strumień powietrza z suszarki na plamy z wosku i podgrzewać je do czasu roztopienia, następnie położyć na nich ręcznik papierowy, aby wchłonął wosk. Po wykonaniu tego zabiegu warto przetrzeć jeszcze szybę ściereczką z ciepłą wodą z płynem, aby pozbyć się ewentualnych smug. 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

SALON PŁYTEK CERAMICZNYCH - INSPIRO JAROCIN
HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
Materiały budowlane Chodorowski
OKNA MARCINKOWSKI
Kostka brukowa Jarocin
Polub nas na Facebooku