iJarocin.pl reklamy
Z policji

Wjechał w tył poprzedzającego go pojazdu, miał promil alkoholu w organizmie

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

W ręce mundurowych z Jarocina trafił 51-letni mężczyzna, który na "podwójnym gazie" w czwartek, 1 czerwca, spowodował kolizję. Zatrzymany miał promil alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy na minimum 3 lata i wysokie konsekwencje finansowe.

1 czerwca chwilę po godz. 6.00 dyżurny z Jarocina odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej w na ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. Jak wynikało z informacji, zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z Ogniwa Ruchu Drogowego.

Na miejscu zdarzenia mundurowi ustalili, że kierujący samochodem marki Ford Fiesta, 51-letni mieszkaniec gminy Kotlin, nie zachował bezpiecznego odstępu za jadącym przed nim samochodem marki Opel Corsa i gdy ten zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, najechał na jego tył.

Podczas wykonywania czynności mundurowi sprawdzili stan trzeźwości sprawcy zdarzenia. Okazało się, że 51-latek ma w swoim organizmie promil alkoholu.

W związku z popełnionym przestępstwem mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu zakaz kierowania pojazdami na okres minimum 3 lat. 51-latek usłyszy także zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 2, odpowie też za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Za swoje zachowanie, brak wyobraźni, odpowiedzialności i totalną bezmyślność poniesie też konsekwencje finansowe.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku