iJarocin.pl reklamy
Z policji

Wjechał do rowu, przed policją próbował ukryć się w kukurydzy

Na 2 lata może trafić do więzienia 33-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który został zatrzymany przez jarocińskich mundurowych. Mężczyzna najpierw „zaparkował” samochód w rowie, potem usiłował schować się przed policjantami w polu kukurydzy.

9 sierpnia br. kilka minut przed godziną 19.00 policjanci z Jarocina otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Odrzańskiej w Jarocinie. Jak wynikało z przekazanych informacji, kierowca Forda nie zapanował nad pojazdem i wjechał do rowu.

Kierowca pojazdu nie miał jednak ochoty na spotkanie z mundurowymi i gdy zauważył nadjeżdżający w jego kierunku radiowóz, zaczął uciekać w pole. Policjanci natychmiast podjęli pieszy pościg najpierw ścierniskiem, następnie polem kukurydzy, w której mężczyzna próbował się nieskutecznie ukryć. Po kilku minutach został on zatrzymany i wówczas okazało się, co było powodem jego ucieczki. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Bezmyślny kierowca, 33-letni mieszkaniec gminy Jarocin, został przewieziony do komendy w Jarocinie. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Za popełnione przez siebie przestępstwo, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, może też trafić na 2 lata do więzienia.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku