reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm
AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Prusy

Wiele się działo na dożynkach

2018-08-28 13:30:14

Tegoroczne gminne dożynki odbyły się w Prusach. Ta, licząca niepełna 500 mieszkańców wioska, od dawna nie widziała tylu gości. Duży parking dożynkowy, z każdą godziną zapełniał się coraz bardziej. A atrakcji było co niemiara…

Starostami tegorocznych dożynek byli Bernadetta Czarnyszka i Janusz Kałmucki, którzy  przekazali na ręce gospodarzy uroczystości: burmistrza Adama Pawlickiego i sołtysa Prus i Roszkówka, Barbary Kaganek dorodny bochen chleba symbolizujący podsumowanie gminnych plonów. Tradycyjną część obrzędową  z obtańczeniem wieńca i ciekawym programem artystycznym wykonały dzieci z Zespołu Szkół w Prusach. Dożynki były okazją do złożenia podziękowań za współpracę, nie tylko podczas organizacji dożynek, ale podczas codziennej pracy na rzecz gminy, sołtysce Barbarze Kaganek i dyrektorowi Zespołu Szkół w Prusach, Marcinowi Frąszczakowi. Podczas swojego wystąpienia burmistrz Adam Pawlicki przypomniał, że w ostatnich latach w Prusachprzebudowana została droga - od skrzyżowania przy figurze wzdłuż zabudowań oraz przy skwerze w centrum wsi, gmina inwestowała w Dom Rolnika a także szkołę, w której wymienione było centralne ogrzewanie. Kolejne inwestycje w szkole już są zaprojektowane i będą realizowane w przyszłym roku. To adaptacja strychu na potrzeby świetlicy, harcówki, z zapleczem sanitarnym.

 

Gościem specjalnym, a zarazem współprowadzącą imprezę dożynkową byłą Marta Manowska   – znana i lubiana prezenterka programu „Rolnik szuka żony”. Przed jej namiotem ustawiała się długa kolejka po książkę z autografem oraz pamiątkowe zdjęcie.

 

Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje. Dzieci korzystały z zabawy na „dmuchańcach” i z różnorodnych atrakcji, jakie serwowali im animatorzy. Kolejka ustawiała się do stoiska MGOPS-u, gdzie malowano twarze. Stoisk było znacznie więcej. Na dożynkach prezentowały się spółki gminne i firmy związane z obsługą rolnictwa. Były nowoczesne traktory, ale i zabytkowe „Zetory”. Przyjechały też stare „maluchy” i „syrenka” , a nawet rowerowe „składaki” przypominające o czasach PRL-u. Nad porządkiem i bezpieczeństwem gości dożynkowych czuwali strażacy z witaszyckiej jednostki OSP, wspomagane przez służby mundurowe z jarocińskiej policji i jednostki wojskowej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ze sceny rozbrzmiewała muzyka Orkiestry Dętej z Żerkowa, Zespołu Śpiewaczego „Dąbrowianki” i chóru „Zawsze Młodzi”. Było też country w wykonaniu zespołu „Centrum” z gościnnym występem Dariusza Węcławka, zabawa z zespołem Two Boys oraz koncert zespołu ETNA. Całość zwieńczył pokaz fajerwerków.

 

 


FotorelacjaReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
-->


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl