reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Ważne sprawy

Wicestarosta K. Szymkowiak:"Jestem zarażona"

2020-10-13 13:57:40

Zdjęcie: Facebook/Powiat Jarociński
Wicestarosta Katarzyna Szymkowiak otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Warto dodać, że to nie pierwszy przypadek wśród włodarzy w regionie w ostatnim czasie. Dziś o zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 poinformował też starosta ostrowski, a szef powiatu krotoszyńskiego kilka dni temu wrócił do pracy po zakażeniu.

- Dziś rano otrzymałam pozytywny wynik z przeprowadzonego wczoraj badania na wykrycie zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Jestem zarażona. Pierwsze objawy choroby pojawiły się piątek wieczorem. Od czterech dni utrzymuje się: wysoka gorączka, dreszcze, silne bóle mięśni i stawów. Wielokrotnie w życiu przechodziłam  grypę. Nigdy nie przyjmowała ona takiej postaci i nigdy mnie tak nie osłabiała, jak uczynił to w ostatnich dniach koronawirus. Dziś przekazałam Państwowej Inspekcji Sanitarnej dane o osobach, z którymi miałam bezpośredni kontakt w ostatnich dniach. Teraz są one kierowane na kwarantannę. Proszę Was, obserwujcie się, nie lekceważcie objawów, a w przypadku ich pojawienia się, kontaktujcie się z lekarzami rodzinnym i poddawajcie się badaniom. W ten sposób będziecie chronić siebie i innych. Od kilku tygodni w sposób szczególny starałam się przestrzegać wszelkich zaleceń sanitarnych. Ograniczałam kontakty z innymi osobami do minimum, a w spotkaniach uczestniczyłam w maseczce. Nie wiem, kiedy i od kogo mogłam się zarazić. Zdecydowana większość z nas, którzy zachorowali, chorują lub zachorują, nie dowie się tego. Wydaje się, że koronawirus jest już wszędzie, ale to od nas najbardziej zależy, czy pozwolimy mu, aby zawładnął naszymi organizmami. Kochani, proszę nas wszystkich, uważajmy na siebie, ale przede wszystkim chrońmy swoich bliskich, współpracowników i tych, których codziennie spotykamy w szkole, w kościele, w urzędzie, w autobusie, w sklepie, na ulicy. Nośmy maseczki zakrywając usta i nos, a nie podbródek. Myjmy ręce, dezynfekujmy je przy każdej okazji. Dbajmy zwłaszcza o seniorów, bo dla nich koronawirus stanowi największe zagrożenie. Ostatnie dni pokazały jednak, że COVID-19 zabija też młode osoby. Dziś obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego, jednak ratownicy medyczni nie świętują, bo ratują nasze zdrowie i życie. Pamiętajmy o nich dziś, ale dbajmy o nich każdego dnia, podobnie jak o pielęgniarki, lekarzy i wszystkich pracowników służby zdrowia. Oni wszyscy są nam teraz bardzo potrzebni, a nasza ostrożność i wzajemna odpowiedzialność jest im bardzo potrzebna - informuje w oświadczeniu Katarzyna Szymkowiak, wicestarosta jarociński.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.pl

Źródło: powiat-jarocinski.plReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl