iJarocin.pl reklamy
Z policji

Weekend pod znakiem nietrzeźwych kierowców

2022-11-14 14:39:40

Od wczesnych godzin porannych w całym województwie wielkopolskim prowadzona była akcja "Trzeźwość". Na drogach powiatu jarocińskiego działania ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców jadących po alkoholu prowadzili miejscowi mundurowi. Jednak to miniony weekend pokazał pozwolił ująć kierowców, którzy kierowali pojazdami na podwójnym gazie.


Nietrzeźwi kierowcy stwarzają największe zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a jak pokazał miniony weekend, amatorów jazdy na "podwójnym" gazie wciąż nie brakuje.
 
W piątek, 11 listopada mundurowi zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Jarocin, który w Panience kierował oplem vectra mając w organizmie 1,2 promila alkoholu. Tego samego dnia z ruchu drogowego wyeliminowany został kolejny nietrzeźwy kierowca. Badanie stanu trzeźwości 41-letniego kierowcy opla astry wykazało 1,8 promila.
 
Dzień później, niemal w samo południe, po anonimowym zgłoszeniu policjanci zatrzymali w Golinie do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen Polo. Okazało się, że siedzący za jego kierownicą 37-latek zanim wybrał się w podróż, zasilił swój organizm alkoholem. W jego organizmie było aż 2,6 promila.
 
1,5 promila alkoholu miał w sobie natomiast 22-latek, który w nocy 13 listopada jechał hulajnogą na ul. Wojska Polskiego w Jarocinie. Wobec tego mężczyzny zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Jarocinie.
 
Tego samego dnia inny nietrzeźwy kierowca (o ile można tak nazwać osobę siedzącą za kierownicą pojazdu a nie posiadającą do tego uprawnień) nie zapanował nad swoim BMW i w Bachorzewie wpadł do rowu by zakończyć swoją podróż dachowaniem. I o ile 35-latkowi zabrakło umiejętności do bezpiecznej jazdy, o tyle alkoholu w organizmie było dużo bo aż 2 promile.
 
 
Podczas dzisiejszych działań policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 672 osoby kierujące pojazdami. Wszyscy byli trzeźwi.

 

Źródło: KPP Jarocin


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA JAROCIN
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku