iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Wakacyjne remonty w placówkach oświatowych

Zdjęcie: jarocin.pl

Okres wakacji to dla dzieci i młodzieży czas wytchnienia od nauki. Ich nieobecność w szkołach wykorzystano na przeprowadzenie napraw, remontów i modernizacji. Zrealizowane prace w placówkach na terenie gminy Jarocin kosztowały ponad 800 tys. złotych.

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie zrealizowano prace obejmujące odnowienie trzech sal lekcyjnych i korytarza na poddaszu. Postawiono również betonowy płot, wymieniono drzwi zarówno zewnętrzne jak i wewnątrz budynku. Zadbano także o nowe zadaszenie i schody przy wejściu do przedszkola. Całość zrealizowanych w szkole inwestycji kosztowała 83 tys. zł.

Najszerszy zakres robót realizowany jest w jarocińskiej „dwójce”. W budynku przy ul. Kościuszki modernizowane są toalety. 

W Szkole Podstawowej im. Heleny Moszczeńskiej w Golinie w lipcu rozpoczęło się wielkie malowanie. Odświeżeniu została poddana znaczna część wnętrza budynku. Prace malarskie objęły bowiem wszystkie korytarze. Remont nie ominął także pokoju nauczycielskiego, świetlicy szkolnej oraz sali, w której od września pojawili się najmłodsi uczniowie z zerówki. Od nowego roku szkolnego bowiem przy szkole został utworzony oddział przedszkolny. 

Obiekt dostosowano też do warunków przeciwpożarowych, odnowiono korytarz i klatki schodowe. Realizacja prac będzie kosztowała  450 tys. złotych.

Kolejne 116 tys. złotych wydatkowano na zakup i montaż hydrantów przeciwpożarowych, malowanie korytarzy, sal lekcyjnych i toalet w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Cielczy. Prace remontowe w klasach za ponad 43 tys. złotych, wykonano także w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie. Z kolei w Zespole Szkół w Mieszkowie wymalowano sale lekcyjne oraz zakupiono szafki do szatni. Kosztowało to 35 tys. złotych.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku