iJarocin.pl reklamy
Z gminy

W tym roku ruszy remont schroniska

Zdjęcie: jarocin.pl

Nowy pawilon socjalno-biurowy, odnowiony teren z chodnikami, a przede wszystkim powiększone kojce i spacerniak dla psów to tylko część prac zaplanowanych do realizacji w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Radlinie. Realizacja inwestycji rozpocznie się już w tym roku. Zwierzęta, które czekają na nowy dom, będą mogły cieszyć się nie tylko doskonałą opieką pracowników i wolontariuszy ale również godnymi warunkami życia.

Od dwóch miesięcy trwają prace nad sfinalizowaniem projektu przebudowy i remontu radlińskiego schroniska. 

W ramach inwestycji wybudowany zostanie pawilon socjalno-biurowy, który poprawi warunki pracy dla pracowników i wolontariuszy. W obiekcie – poza biurami – powstanie także gabinet weterynaryjny i pomieszczenie dla osób, ubiegających się o adopcję zwierząt. W pawilonie znajdą się szatnie, zaplecze socjalno-sanitarne z prysznicami, toaletami, pomieszczeniem gospodarczym oraz stołówka.
 

Godne warunki dla zwierząt
 
W ramach inwestycji podniosą się standardy życia podopiecznych placówki. Kojce dla psów zostaną powiększone – zgodnie z obowiązującymi normami, a ich podłoże będzie wykończone materiałem umożliwiającym dezynfekcję. Modernizacją objęte będzie też pomieszczenie do kwarantanny dla psów, a dotychczasowy budynek socjalno-gospodarczy zostanie zaadaptowany na kociarnię. Cały teren schroniska zyska nowe oblicze. Zostaną wybudowane chodniki, a łąki, na których staną ławki dla wyprowadzających psy, będą doskonałym miejscem do zabaw z czworonogami. Gmina Jarocin planuje również budowę placu zabaw dla psów, na który stara się o dofinansowanie.  
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku