reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Okna Marcinkowski producent okien i drzwi PCV

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.
FACEBOOK ijarocin.pl
Gmina Jarocin

W sprawie podwyżek gazu zainterweniują w Urzędzie Regulacji Energetyki i UOKiKu

2021-10-14 16:35:03

Zdjęcie: jarocin.pl
Samorządowcy z Gminy Jarocin będą interweniować w Urzędzie Regulacji Energetyki oraz Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie drastycznie rosnących ceny gazu. - Apelujemy o to, aby poziom cen gazu był adekwatny do poziomu dochodu polskich rodzin – uważają jarocińscy radni miejscy, którzy nie godzą się na bezprecedensową podwyżkę sięgającą 170 procent.

Od 1 października 2021 r. odbiorcy, którym paliwo dostarczają ANCO sp. z o. o. i G.EN GAZ ENERGIA sp. z o. o. zapłacą za gaz nawet o 170 procent więcej. W tym samym czasie podwyżka dostarczanego gazu przez innego dostawcę – PGNiG S.A. wyniosła ok. 10 procent. - Niezrozumiały dla nas mechanizm i drastyczny wzrost cen gazu uderza w całą społeczność Gminy Jarocin. Wysokie ceny gazu zwiększają koszty działalności przedsiębiorstw oraz wydatki gospodarstw domowych – czytamy w apelu, który radni skierują do firm gazowniczych oraz do URE i UOKiK. Przedstawiciele gminy wskazują, że takie podwyżki uderzą w mieszkańców, ale sprawią też, że samorządy będą musiały liczyć się z większymi kosztami utrzymania szkół, obiektów publicznych.

 

Zaniepokojeni takimi działaniami radni chcą, aby państwowe organy sprawdziły, czy dostarczyciel gazu nie wykorzystuje swojej monopolistycznej pozycji na rynku. 

 

- W trosce o dobro całej społeczności Gminy Jarocin, wnosimy o weryfikację nowych cen dostarczanego paliwa oraz ich obniżkę. Apelujemy o to, aby poziom cen gazu był adekwatny do poziomu dochodu polskich rodzin – uważają jarocińscy radni miejscy.

 

Przypomnijmy, że od kilku lat Gmina Jarocin w ramach walki ze smogiem podejmuje działania, zachęcające mieszkańców do wymiany starych, nieefektywnych źródeł ogrzewania na ekologiczne, m.in. gazowe. Niestety obecne ceny gazu są tak wysokie, że wielu mieszkańców nie będzie stać na ogrzanie domu przy wykorzystaniu nowej instalacji gazowej, której zamontowanie wiązało się z poniesieniem niemałych kosztów.

 


Transport medyczny - Straż Grupa Serwisowa

Źródło: jarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

LOMBARD SMOK - Gotówka od ręki

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl