reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z policji

W domu znaleziono trotyl, amunicję, pociski i inne niebezpieczne substancje

2020-01-07 12:59:44

Zdjęcie: Archiwum
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który w domu posiadał nielegalny arsenał amunicji. W czasie przeszukania u zatrzymanego zabezpieczono ostrą amunicję, pociski artyleryjskie oraz pojemnik z trotylem i innymi niebezpiecznymi substancjami. Mężczyzna usłyszał zarzuty za nielegalne posiadanie amunicji. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Pierwszego dnia nowego roku z pewnością miło wspominał nie będzie 51-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który rozpoczął go od przymusowego pobytu w policyjnym areszcie. Mężczyzna postanowił sobie postrzelać, ale bynajmniej nie z fajerwerków.

 

1 stycznia br. w godzinach popołudniowych dyżurny jarocińskiej komendy odebrał zgłoszenie o strzałach na terenie lasu w Brzostowie. Zdaniem zgłaszającego, nieznany mu mężczyzna strzelał z broni palnej.

 

Na miejsce natychmiast udały się patrole Policji, które dzięki dokładnemu opisowi zarówno strzelającego jak i pojazdu, do którego na widok zgłaszającego miał się oddalać, szybko odnalazły wskazaną osobę. Podczas przeprowadzonej na miejscu kontroli, policjanci znaleźli w pojeździe strzelbę czarno-prochową, łuski, kule oraz kapiszony. Mężczyzną, który miał strzelać w lesie okazał się 51-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który jak ustalili funkcjonariusze, był kilka lat wcześniej karany za nielegalne posiadanie broni i amunicji.

 

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jarocińskiej komendy. W tym samym czasie kryminalni udali się na przeszukanie w miejscu zamieszkania zatrzymanego. W budynku mieszkalnym znaleźli mały arsenał amunicji, który mógł stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia osób tam przebywających. Z posesji ewakuowano więc osoby tam przebywające.

 

Wśród zabezpieczonych przez śledczych przedmiotów były m.in. pociski artyleryjskie i karabinowe, amunicja do broni myśliwskiej i palnej, łuski. Mężczyzna przechowywał w budynku także trotyl i inne niebezpieczne substancje do wytwarzania czarnego prochu.

 

2 stycznia zatrzymany 51-latek, na podstawie zgromadzonego materiału procesowego, usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Zgodnie z kodeksem karnym podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do lat 8.

 

Prokuratura Rejonowa w Jarocinie zadecydowała o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

 
Źródło: KPP Jarocin


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl