Gmina Jarocin

W czerwcu ruszy budowa ulicy

W czerwcu ruszy budowa ulicy

W czerwcu ruszy budowa ulicy Sikorskiego w Jarocinie. Droga zyska nawierzchnię z kostki betonowej.

Po rozstrzygnięciu procedury przetargowej gmina przechodzi do realizacji inwestycji - budowa nowego odcinka ul. Sikorskiego rozpocznie się już w czerwcu.
 
- Przed nami ok. 250 metrów nowej drogi z kostki betonowej, która powstanie z myślą nie tylko o wygodzie mieszkańców, ale również o rozsądnym gospodarowaniu wodą opadową i niższych kosztach utrzymania w przyszłości. Zastosujemy rozwiązanie oparte na naturalnym odwodnieniu – zamiast tradycyjnej kanalizacji deszczowej woda będzie odprowadzana na teren nieutwardzony. Dzięki odpowiednim warunkom gruntowym i szerokości działki deszczówka będzie mogła naturalnie wsiąkać w grunt - wyjaśnia Gmina Jarocin.
 
Prace potrwają około 3,5 miesiąca.

Źródło: Facebook/Gmina Jarocin



Z regionu


Czytaj również