reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Poradnik

Użądlenie pszczoły. Jak bezpiecznie usunąć żądło?

2021-06-25 14:19:08

Lato to bardzo piękna pora roku, która pozwala nie tylko wypocząć na słońcu ale także zorganizować wycieczki w ciepłe dni. Niestety zmorą tego okresu są owady, które czasami bywają niebezpieczne. Zwłaszcza dla osób uczulonych na ich jad. Użądlenie pszczoły nie zdarza się często, ale warto wiedzieć, jak samemu usunąć żądło.

Pszczoły atakują najczęściej wtedy, gdy czują się zagrożone przez ludzi. Pszczoła żądli w ostateczności, ponieważ po ukąszeniu umiera. Osa w przeciwieństwie do niej może żądlić wielokrotnie ale nie zostawia po sobie pamiątki w postaci żądła, które trzeba jak najszybciej usunąć.

 

Każde użądlenie należy traktować poważnie. Nawet jeśli nie widać oznak alergii trzeba działać szybko i możliwie jak najszybciej usunąć pozostawione w skórze żądło. Im dłużej będzie znajdować się w ciele, tym więcej jadu przeniknie do organizmu. W takiej sytuacji należy zachować ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wolno naciskać lub wyciskać palcami żądła – istnieje ryzyko wepchnięcia go głębiej, co będzie stanowiło poważny problem. Najlepiej jest delikatnie podważyć paznokciem lub igłą ciało obce i ostrożnie wyjąć. Następnie zdezynfekować zranione miejsce lub je przemyć. Przez co najmniej godzinę obserwować skórę. Nie wolno też wysysać jadu!

 

Gorzej będzie jeśli pojawi się stan alergiczny, czyli np. trudności z oddychaniem, przyspieszone bicie serca, nudności, wymioty, obrzęk, kaszel oraz zawroty głowy. W przypadku silnej alergii pojawić się może nawet wstrząs anafilaktyczny. Jeśli osoba użądlona wie, że ma alergie musi niezwłocznie udać się do lekarza, nawet jeśli nie pojawiły się jeszcze pierwsze symptomy. Również jeśli po wyciągnięciu żądła pojawią się nudności lub trudności z oddychaniem należy udać się do lekarza lub wezwać pogotowie. Osoby, które wiedzą, że mają alergię powinny zawsze mieć przy sobie tzw. autostrzykawkę z adrenaliną.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Dni Karpia 2021