iJarocin.pl reklamy
Z policji

Uszkodził szybę i roletę w oknie. Wandal został zatrzymany

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarocińscy policjanci zatrzymali 23-latka, który na początku lipca w Witaszycach uszkodził szyby i rolety w jednym z domów. Wandal, który za pomocą kostki brukowej rozładował swoje emocje, w minionym tygodniu trafił do policyjnego aresztu. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

3 lipca do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zgłosił się właściciel budynku mieszkalnego znajdującego się w Witaszycach, by złożyć zawiadomienie o uszkodzeniu mienia. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany mu mężczyzna, uszkodził szybę w jednym z okien oraz znajdującą się na nim roletę wraz z całym mechanizmem elektrycznym. Straty jakie poniósł właściciel posesji wycenione zostały na blisko 1500 zł.

Działanie sprawcy wraz z jego wizerunkiem, zostały uwiecznione na monitoringu, który został dokładnie przeanalizowany przez śledczych. Policjanci na tej podstawie wytypowali potencjalnego podejrzanego i ustalili adres jego zamieszkania. Mężczyzna jednak po zdarzeniu nie pojawiał się w wytypowanym miejscu chcąc uniknąć spotkania z policją.

Kilka dni później kryminalni ustalili kolejny adres, pod którym może przebywać 23-latek. Mężczyzna został zatrzymany 26 lipca w centrum Jarocina i przewieziony do miejscowej komendy gdzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu tłumacząc, że w chwili zdarzenia był pijany i nie wie dlaczego tak postąpił. Kara jaka mu grozi za uszkodzenie cudzego mienia to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku