iJarocin.pl reklamy
Z gminy

Uroczystość dziękczynna w Golinie

Zdjęcie: jarocin.pl

W Golinie miała miejsce niezwykła uroczystość - diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Do kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła w Golinie wprowadzono relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego. Msza święta odprawiona została pod przewodnictwem J.E. ks. Bpa Rafała Markowskiego. Parafianie i goście wzięli też udział w koncercie „Czas to miłość” poświęconym bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

 

Gmina Jarocin – jako jeden z mecenasów przedsięwzięcia - wsparła finansowo jego realizację.


Pierwszy zastępca burmistrza Jarocina, Bartosz Walczak przekazał biskupowi słowa podziękowania za przybycie, odprawienie mszy św. i wygłoszenie kazania, w którym przybliżył sylwetkę błogosławionego Prymasa Polski. – Moi Drodzy, dziękuję za te słowa, ale tak naprawdę to ja powinienem podziękować - to dla mnie zaszczyt, że mogłem dzisiaj do Was przyjechać na zaproszenie księdza proboszcza i skorzystać. Po pierwsze – doświadczyłem tego szczególnego miejsca i tego sanktuarium maryjnego. Z tego się niezmiernie cieszę - powiedział ks. Bp Rafał Markowski. - Po drugie – mogłem towarzyszyć w momencie wprowadzenia relikwii błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego, który jest mi osobiście bardzo bliski. Miałem okazję, jako młody kleryk, spotkać się bezpośrednio z kardynałem Stefanem Wyszyńskim, który przyjmował mnie do seminarium warszawskiego. Potem, jako diakon, mogłem pełnić posługę diakońską w uroczystościach pogrzebowych na placu Piłsudskiego, w 1981 roku. Postać błogosławionego prymasa jest mi więc szczególnie bliska, bowiem jest bardzo głęboko związana z moim kapłaństwem.(…) Życzę Wam, aby błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński był owocnym pośrednikiem łask dla całej Wspólnoty.

 

Prymas Tysiąclecia 23 sierpnia 1970 roku włożył papieskie korony na skronie Matki Bożej Pocieszenia z golińskiego sanktuarium. Współkoronatorem był arcybiskup poznański Antoni Baraniak.

 

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku