iJarocin.pl reklamy
Jaraczewo

Uroczyście otwarli zrewitalizowany park, kilkanaście godzin później doszło do dewastacji

Zdjęcie: Facebook/Dariusz Strugała

Niedługo mieszkańcy Jaraczewa mogli cieszyć się zrewitalizowanym parkiem. Kilkanaście godzin po uroczystym otwarciu, które miało miejsce w minioną sobotę, znaczna jego część została zdewastowana.

O sytuacji poinformował wczoraj w mediach społecznościowych Dariusz Strugała, Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo. Jak tłumaczy, sprawcy wjechali samochodem do parku i uszkodzili ok. 400 m nawierzchni ścieżek, lampę oświetleniową, trawniki przy ścieżce a także klomb z krzewami.
 
 
- Obecnie trwa szacowanie strat, które będą liczone w tysiącach złotych. W związku zaistniałą sytuacją zostały podjęte kroki, które mają na celu zidentyfikowanie sprawców i ich ukaranie. We współpracy z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie, która prowadzi sprawę, dołożymy wszelkich starań, aby winni zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Dzięki zainstalowanym kamerom monitoringu został zebrany bardzo dokładny materiał dowodowy, uzupełniony zdjęciami wykonanymi kilka chwil po zdarzeniu. Wspomniany monitoring wykrył także sytuację celowego „okopania” przez młodych ludzi toalet publicznych znajdujących się w parku. Również w tym przypadku będziemy podejmowali czynności, aby sprawcy zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Mając na uwadze powyższe, została podjęta decyzja o fizycznym zablokowaniu możliwości wjazdu wszelkimi pojazdami na tereny rekreacyjne parku. Proszę wszystkich, aby w przypadku zauważenia niszczenia naszego mienia publicznego, zgłaszać te przypadki Policji lub do Urzędu Miasta i Gminy - czytamy we wpisie burmistrza.
 
 
Przypomnijmy, rewitalizacja parku kosztowała przeszło 6 mln zł.
Źródło: Facebook/Dariusz Strugała
- Fotorelacja -

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku