iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Umawianie wizyt w urzędzie online

Nowe rozwiązania wprowadzone zostały w oddziale urzędu przy ulicy Śródmiejskiej 28 (dowody osobiste, meldunki, działalność gospodarcza, USC). Wiele spraw można załatwić przez Internet, bez wychodzenia z domu.

Na portalu gminnym oraz w aplikacji mobilnej wprowadzono nową funkcjonalność, która umożliwia użytkownikom dokonywanie rezerwacji wizyt w urzędzie online. Osoba korzystająca z portalu lub aplikacji może wybrać dogodną datę, godzinę oraz rodzaj sprawy urzędowej, którą chciałaby załatwić. Ta sama możliwość rezerwacji wizyt została udostępniona również w aplikacji mobilnej, zapewniając użytkownikom elastyczność i wygodę korzystania z usługi w dowolnym miejscu i czasie.


Użytkownik chcący dokonać rezerwacji wizyty w urzędzie ma możliwość dokonania tego poprzez portal Jarocin.pl lub aplikację mobilną. Po wejściu w odpowiednią sekcję, uzupełnia swoje dane: imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Jeśli użytkownik ma konto i jest zalogowany, dane pobierają się automatycznie. Następnie użytkownik wybiera interesującą go kategorie sprawy, czyli np. Dowody osobiste, Działalność gospodarcza itp. Następnie, jeśli dana kategoria posiada podkategorie, również jest zobowiązany do uściślenia sprawy np. Dowody osobiste > Odebranie dowodu osobistego. Po wybraniu sprawy pozostaje wybór daty oraz dostępnych godzin przyjęcia. Użytkownik otrzymuje potwierdzenie wizyty na swój adres e-mail oraz numer telefonu. Dodatkowo dzień przed wizytą zostanie do niego wysłane przypomnienie.


Urządzenie do biletów POS
 

By ułatwić proces umawiania się na wizytę, w urzędzie zainstalowane zostało urządzenie POS. Na dotykowym ekranie wybieramy interesującą sprawę, pobieramy bilet i wizyta zostaje umówiona. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla osób, które preferują tradycyjne podejście i chcą zarezerwować wizytę na miejscu.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku