Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Sport

UKS "Przełaj" Żerków z trzema medalami

2020-09-01 11:09:00

Pod koniec sierpnia w Środzie Wielkopolskiej odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w chodzie sportowym. Uczestniczyli w nich zawodnicy z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, w tym reprezentanci UKS "Przełaj" Żerków.

Zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Przełaj” Żerków wywalczyli trzy medale - 2 złote i 1 brązowy.

Dwa złote medale zdobył Nikodem Friebe w chodzie na dystansie 5000 m z wynikiem 28:28,22 s. poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy.

Brązowy medal w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików zdobyła Martyna Śledzińska, która na dystansie 3000 m uzyskała wynik 17:01.19 s, a w Mistrzostwach Międzywojewódzkich zajęła V miejsce.

W Mistrzostwach Wielkopolski w kategorii juniorek młodszych wystąpiła Weronika Walczak zajmując IV miejsce w chodzie na dystansie 5000 m z wynikiem 29:44.47 s. bijąc jednocześnie rekord życiowy.

W zawodach tych wystąpiła również Paulina Walczak, która startując poza konkursem w chodzie na dystansie 3000 m uzyskała bardzo dobry wynik 16:49.52 s. poprawiając swój rekord życiowy.

Trenerami zawodników są Roman Wyduba i Dawid Bierła.