iJarocin.pl reklamy
Z policji

Ukradli towar za ponad 9 tys. zł

Dwóch obywateli Gruzji w wieku 31 i 44 lat odpowie za kradzieże, których dokonywali na terenie jarocińskich drogerii oraz sklepu z artykułami RTV. Wartość skradzionego mienia oszacowano łącznie na kwotę ponad 9.000 złotych. Teraz odpowiedzą za to przed sądem, a grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

11 lutego br. kierownik jednego ze sklepów drogeryjnych w Jarocinie złożył zawiadomienie o kradzieży perfum różnych marek, o łącznej wartości ponad 3000 zł. Nieznani mężczyźni opuścili sklep chowając fanty i nie płacąc za nie. Gdy zorientowali się, że zostali zauważeni, po wyjściu ze sklepu uciekli w dwóch różnych kierunkach. Podczas ucieczki jeden ze sprawców zgubił telefon komórkowy co pozwoliło ustalić jego dane, a w następnej kolejności wytypować dane jego wspólnika.

Informacja o popełnionym przestępstwie wraz z danymi wytypowanych podejrzanych została przekazana do wszystkich jednostek policji w całym kraju. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że do podobnych kradzieży, gdzie łupem przestępcy padały kosmetyki i drobny sprzęt gospodarstwa domowego dochodziło także wcześniej, również na terenie innych placówek handlowych. Idąc tym tropem policjanci szybko ustalili, że wszystkich tych przestępstw dokonały te same osoby.

Pierwszy z mężczyzn wpadł w ręce mundurowych 21 lutego w Oleśnicy. Był to 31-letni obywatel Gruzji. Jego wspólnik zatrzymany został 1 marca przez mundurowych z Oławy. Ostatecznie obaj podejrzani trafili do komendy w Jarocinie gdzie śledczy przedstawili im zarzuty dokonanych wspólnie i w porozumieniu kradzieży, w wyniku których właściciele sklepów ponieśli straty na łączną kwotę ponad 9 tys. zł.

Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Oboje przyznali się do zarzucanego im czynu.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ