iJarocin.pl reklamy
Z policji

Ukradli towar za blisko 8 tys. zł, środki z jego sprzedaży przeznaczyli na alkohol i imprezę sylwestrową

Zarzut kradzieży mienia usłyszało dwóch mężczyzn, którzy pod koniec grudnia z terenu jednego z jarocińskich przedsiębiorstw, dokonali kradzieży rur stalowych o wartości blisko 8 tys. zł. Mężczyźni zarobione na ich sprzedaży pieniądze przeznaczyli na imprezę sylwestrową. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku stycznia br. policjanci z Jarocina otrzymali zgłoszenie o kradzieży rur stalowych z terenu jednego z jarocińskich przedsiębiorstw. Wartość utraconego towaru właściciel firmy wycenił na blisko 8 tys. zł.

Wykonane na miejscu zdarzenia czynności, w tym przesłuchanie świadków oraz praca operacyjna jarocińskich śledczych pozwoliły na wytypowanie potencjalnych sprawców kradzieży mienia. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Żerków. Obaj zostali zatrzymani 10 stycznia – jeden w miejscu swojego zamieszkania, drugi w miejscu zatrudnienia.

Po zatrzymaniu sprawcy kradzieży zostali przewiezieni do jarocińskiej komendy, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży mienia. Mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstwa. Jak się okazało pieniądze, zarobione na sprzedaży trefnego towaru, przeznaczyli przede wszystkim na zakup alkoholu i imprezę sylwestrową. Za chęć dobrej zabawy kosztem pokrzywdzonego przedsiębiorcy grozi im kara więzienia na okres nawet do 5 lat.

Odzyskany przez policjantów towar wrócił do prawowitego właściciela.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku